Denver, czyli największe miasto w malowniczym Kolorado

denver czyli największe miasto w malowniczym kolorado

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad wycieczką do malowniczego Kolorado? W takim razie koniecznie musisz odwiedzić największe miasto tego stanu, czyli Denver. Zobacz, jakie miejsca warto tam odwiedzić.

XIX- wieczne miasto

Historia Denver sięga XIX wieku – zostało ono założone w 1858 roku i było ogromnym centrum górnictwa złota i srebra, szybko się rozwijało i prawa miejskie otrzymało już trzy lata później. Aktualnie mieszka tam ponad 600 tysięcy osób, co czyni Denver największą metropolią stanu Kolorado, którego jest stolicą. Położenie nad rzeką South Platte i u podnóża Gór Skalistych sprawia, że to miasto jest chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną.

Piękno natury

Denver ZooCo zadziwiające, w miejscu pełnym drapaczy chmur, to właśnie piękno przyrody przyciąga najwięcej osób. Przede wszystkim zachwycającym widokiem jest mająca 4 348 m n. p. m. góra – Mount Evans, z której rozciągają się niesamowite krajobrazy. Chętnie odwiedzanym miejscem jest słynny Denver Botanical Garden, czyli ogród botaniczny mający około 23 hektarów, w którym znaleźć można nawet najrzadsze gatunki roślin. To nie tylko doskonałe miejsce do wypoczynku, lecz także do edukacji – przewodnicy przybliżają zwiedzającym między innymi zasady sztuki ogrodniczej. Jeżeli ktoś uwielbia zwierzęta, z pewnością chętnie wybierze się na wycieczkę do Denver Zoo. Są tutaj goryle, lamparty, dzikie psy afrykańskie czy czerwone pandy. To także prawdziwe królestwo ryb, płazów i ptaków.

Gratka dla miłośników sztuki i historii

Osoby, które cenią sobie sztukę z pewnością nie zaznają nudy w Denver. Obowiązkowym punktem na mapie jest Amfiteatr Red Rocks, który gwarantuje nie tylko doskonałe wrażenia muzyczne, lecz także niesamowite doświadczenia wizualne. Powstał on bowiem w Parku Red Rock, wśród zachwycających skał o czerwonym kolorze. Oprócz tego w Denver znajdują się liczne muzea, takie jak słynne History Colorado Center, w którym można dowiedzieć się sporo na temat przeszłości tego stanu, a nawet… poczuć jak prawdziwy Indianin! Warto również wybrać się do Denver Firefighters Museum, gdzie można zobaczyć, jak wyglądała praca strażaków kiedyś i czym różni się dziś. Entuzjaści motoryzacji z pewnością chętnie odwiedzą Forney Museum, w którym można podziwiać odrestaurowane zabytkowe modele samochodów, a także dawnych pociągów i maszyn rolniczych.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Podczas spaceru po mieście można zahaczyć również o Larimer Square, czyli najstarszy blok w mieście, powstały w roku 1858, zaprojektowany przez Williama Larimera. Ciekawym miejscem na mapie Denver jest również Barr Lake Park, w którym znajduje się punkt widowiskowy oraz ścieżki dla rowerzystów i biegaczy. Nierzadko można spotkać tu także zwolenników jazdy konnej – słowem idealne miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.

Jeśli szukasz wielu atrakcji skumulowanych w jednym miejscu, z pewnością przypadnie Ci do gustu atrakcyjne pod każdym względem Denver. Piękno natury, duch historii i całe mnóstwo klimatycznych knajpek – warto zatrzymać się tu na dłużej.

Facebook