Miami, czyli światowa stolica żeglarstwa

miami

Miami w stanie Floryda to jedno z najpopularniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Miejsce to zaraz obok Los Angeles i San Diego jest jednym z najbardziej słonecznych miast i sercem sportów wodnych. Od pozostałych miast kurortowych różni się tym, że leży na drugim wybrzeżu Ameryki.

Garść informacji ogólnych o Miami

Miami leży nad Oceanem Atlantyckim w południowo-wschodniej części stanu Floryda w Stanach Zjednoczonych. Miasto to jest 44. co do wielkości metropolią w tym kraju, a w 2008 roku otrzymało tytuł najczystszego amerykańskiego miasta. Pod względem zaludnienia to właśnie Miami zajmuje 4. miejsce w skali kraju. To niezwykłe miasto utrzymuje się głównie z turystyki, ale również ze sztuki, rozrywki, kultury, finansów i handlu międzynarodowego. Ważną rolę w Miami odgrywają porty – zarówno lotniczy, jak i morski, bowiem stanowią one szlaki komunikacji towarowej z Ameryką Łacińską oraz pozwalają na rozwój największej gałęzi gospodarki w tym mieście – turystyki. Do Miami można przyjechać o każdej porze roku, gdyż przez 12 miesięcy świeci tam słońce, a warunki sprzyjają zwiedzaniu i odpoczynkowi.

Miami dla fanów wody i słońca

miamiMiastem Miami zachwyceni będą fani sportów wodnych oraz plażowicze, gdyż piękne wybrzeże to wizytówka tego miejsca. Ponadto, chyba każdemu Floryda kojarzy się z serialami pełnymi słońca i charakterystycznymi budkami ratowników. Miasto to nie bez powodu nazywane jest światową stolicą żeglarstwa, ponieważ odbywa się tam wiele zawodów w tej dyscyplinie, a Polacy reprezentujący nasz kraj na arenie międzynarodowej w tym mieście odnoszą wspaniałe sukcesy. Jeśli będąc w Miami nabrałbyś ochoty na spróbowanie swoich sił w żeglowaniu to jest to najlepsze miejsce. Na warunki wodne nie narzekają także fani nurkowania i odkrywcy morskich głębin, natomiast wielbiciele błogiego lenistwa na słońcu będą zachwyceni South Beach, nazywanej także Miami Beach. Ze względu na piękno lazurowej wody, biel piasku oraz alejki palm nadających rajskiego klimatu nie brakuje tam odwiedzających. Ponadto to właśnie na tej plaży odbyło się najwięcej sesji zdjęciowych modelek do różnych kampanii reklamowych. Kręcono tam również filmy z udziałem największych gwiazd: Sylvestra Stallone’a, Sharon Stone i Arnolda Schwarzeneggera.

Atrakcje oferujące Miami

miamiOprócz wodnych i plażowych atrakcji Miami oferuje także inne warte zobaczenia miejsca. Jednym z nich jest Little Havana, czyli enklawa kubańskich imigrantów. Jest to jedna z najbardziej kolorowych dzielnic Miami zamieszkiwana przez przybyszy z Kuby, którzy uciekając spod władzy Fidela Castro w 1959 roku osiedlili się na przedmieściach Miami. Obecnie szacuje się, że około 40% mieszkańców tego miasta stanowią osoby pochodzenia kubańskiego. Głównym językiem, którym posługują się mieszkańcy Little Havana jest hiszpański, gdyż rzadko opuszczają oni swoją dzielnicę. Kolejnym wartym zobaczenia punktem na mapie Miami jest Ocean Drive przy Miami Beach. Pod tą nazwą kryje się deptak i zarazem centrum życia nocnego Miami z licznymi barami, restauracjami, kafejkami oraz domami w stylu Art Deco. To właśnie tam mieszkał słynny projektant mody Gianni Versace, który zginął w 1997 roku. Następnym ciekawym punktem, którego nie można przegapić jest Kościół Św. Bernarda de Clairvaux. Świątynia została wybudowana w Hiszpanii, następnie zakupiona przez ekscentrycznego milionera, przewieziona do Miami i tam ponownie złożona. Budowla ta stanowi najstarszy obiekt Nowego Świata.

Bez względu na to czy wybierasz się do Miami turystycznie czy wypoczynkowo miasto to zachwyci Cię nie tylko piękną pogodą i bogactwem, ale także wielką różnorodnością krajobrazów i życiem społecznym. Fani sportów wodnych będą chcieli tam wracać i korzystać z naturalnego piękna Oceanu Atlantyckiego.

Facebook