Rodeo Drive – poznaj najdroższą ulicę Stanów Zjednoczonych

rodeo drive znak

Drogie ubrania, okazałe restauracje, szybkie samochody i ekskluzywne hotele – kto o tym nie marzy? Na szczęście marzenia nic nie kosztują, więc śmiało można pobujać w obłokach wcielając się w rolę znanych gwiazd, aktorów i piosenkarzy, którzy spełniają swoje zachcianki w najbogatszych miejscach świata.

tifanyPopularnym i jednym z najdroższych miejsc na świecie jest ulica Rodeo Drive w Beverly Hills w USA, gdzie można odnaleźć wszystkie znane ekskluzywne marki. Prada, Bvlgari, Dolce & Gabbana, Gucci, Chanel, Versace, Christian Dior, Cartier, Hugo Boss, Tiffany & Co czy Giorgio Armani to tylko jedne z nielicznych pozycji znajdujących się na tej okazałej ulicy. Tam nikt nie pyta o cenę, po prostu kupuje się to, na co ma się ochotę. Ciekawym sklepem jest Dom Mody Bijan, gdzie na wcześniejsze zakupy trzeba się specjalnie umówić, a kupuje tam nawet sam Prezydent Stanów Zjednoczonych! Ciekawostką jest, że można tam zapłacić 50$ za skarpetki, a około 15 000$ za garnitur, zaś przeciętnie klient zostawia jednorazowo około 100 000$.

Oprócz sklepów, na ulicy znajdują się także bogate hotele i restauracje, a dodatkowo odbywają się tam wystawne eventy. Przykładem może być impreza na rozpoczęcie wakacji – Lighting Ceremony, która przebiega przy dźwiękach muzyki na żywo – ponoć wrażenia są niezapomniane. Co roku na Dzień Ojca organizowane jest też Rodeo Drive Concours d’Elegance, gdzie prezentowane są najdroższe samochody świata. Jest również coś i dla kobiet, ponieważ rokrocznie odbywa się tam Festiwal Zegarków i Biżuterii.

carsNa uwagę zasługuje też Two Rodeo, która stanowi część Rodeo Drive. Została ona zaprojektowana tak, by swym wyglądem przypominała włoską uliczkę. Jest to najbardziej europejska ulica w Stanach Zjednoczonych. W całym kompleksie podobno można często spotkać liczne gwiazdy np. Britney Spears, Paris Hilton czy Leonardo DiCaprio. Obok bogatych ubrań i dodatków, na Rodeo Drive można też zobaczyć pokaz luksusowych samochodów, bo przecież wielkie osobistości nie mogą tam przyjechać byle czym. Można więc podziwiać samochody robione na specjalne zamówienie, których ceny zaczynają się od 450 000$.

Elegancja, luksus, przepych, to słowa, które najlepiej opiszą Rodeo Drive w Beverly Hills. Jest to obowiązkowy punkt wycieczki każdego, kto odwiedzi Los Angeles. Na szczęście, aby móc przejść się tą wyjątkową ulicą nie trzeba nic kupować.

Facebook