5 miejsc, które musisz odwiedzić, będąc w stanie Kalifornia

5 największych atrakcji w Kalifornii

Czy wiesz, że Kalifornia jest najbogatszym i trzecim co do wielkości stanem w USA? Co ciekawe, właśnie w tym regionie mieszka największa liczba ludności w Stanach Zjednoczonych i jest to prawie 40 milionów obywateli! Zdecydowanie warto wybrać się w podróż do malowniczej Kalifornii. Prezentujemy top 5 miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić podczas wycieczki do tego stanu

San Francisco

O San Francisco często mówi się “Serce północnej Kalifornii” – i nic dziwnego! To miasto w pełni zasługuje na taki tytuł. Po pierwsze duże wrażenie robi jego położenie – pomiędzy Zatoką San Francisco, Oceanem Spokojnym i Cieśniną Golden Gate. Doskonale widać te wody z pięknie usytuowanego Parku Lincolna. Symbolem tego miasta jest charakterystyczny most Golden Gate, wybudowany w 1937 roku.

Park Narodowy Joshua Tree

Jeżeli masz ochotę poczuć pustynny klimat, Park Narodowy Joshua Tree z pewnością Cię nie zawiedzie! To również niesamowita okazja, aby zobaczyć z bliska dzikie zwierzęta. Bardzo duże wrażenie robią również oryginalne kaktusy Cholla, a także słynne drzewka Jozuego, od którego pochodzi nazwa parku. Są także miejsca, gdzie znajdują się wyłącznie skały, tworzące nietypowy pejzaż.

Fabryka snów, czyli Hollywood

hollywood - fabryka marzeńNajważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii to Hollywood, czyli dzielnica Los Angeles. Większość osób bez problemu przywoła w swojej pamięci charakterystyczny biały napis “Hollywood”, usytuowany na południowym zboczu góry Lee. Właśnie w Hollywood, fabryce snów, w którym spełniło się niejedno marzenie o wielkiej sławie, znajduje się najbardziej znana na świecie Aleja Sław, istniejąca od lutego 1960. Można znaleźć tam gwiazdy takich sław, jak na przykład The Beatles, David Bowie, Phil Collins, Bob Marley czy Elvis Presley.

Spacer po Death Valley

Niezapomnianym przeżyciem będzie także spacer po Death Valley, czyli Dolinie Śmierci. Jest to obszar bezodpływowej depresji, znajduje się tam najniższy punkt w całej Ameryce Północnej, mający 86 m p.p.m. Tę wyjątkową skalistą dolinę otacza monumentalne pasmo górskie Panamint. Panuje tam mistyczna wręcz cisza, a ziemia jest tak sucha, że tworzy delikatne kolce, które będą Cię łaskotać jeśli przespacerujesz się po Death Valley bez butów.

Malownicze Jezioro Tahoe

Ostatnim, ale równie zachwycającym co poprzednie punktem na naszej mapie top 5 miejsc, które warto zobaczyć w Kalifornii jest Jezioro Tahoe. To największy i jednocześnie jeden z najgłębszych wysokogórskich zbiorników wodnych w USA. Wyróżnia je wyjątkowo czysta i krystaliczna woda, która przybiera turkusowy odcień. Nad jeziorem góruje pasmo Sierra Nevada.

Kalifornia z pewnością okaże się świetnym miejscem na wypoczynek. Warto wybrać się w daleką podróż i zobaczyć na własne oczy słynną fabrykę snów, a także mistyczną Dolinę Śmierci.

Facebook