5 miejsc, które warto odwiedzić w Los Angeles

atrakcje-los-angeles

Pierwszym skojarzeniem z American Dream jest zdecydowanie Los Angeles – Miasto Aniołów, mnóstwa palm, najdroższych samochodów i potężnych posiadłości gwiazd oraz celebrytów z pierwszych stron gazet, strzeżonych wysokimi płotami. Co warto odwiedzić w tym mieście będąc na drugim końcu świata? Oto najlepsze atrakcje Los Angeles.

1. Hollywood Sign

hollywoodJednym z głównych znaków rozpoznawczych Stanów Zjednoczonych, zaraz obok Statuy Wolności, jest zdecydowanie Hollywood Sign – pierwotnie zrobiony z drewna napis Hollywoodland został zjedzony przez termity – aktualnie napis Hollywood zrobiony jest z metalu i pomalowany białą farbą, a zbiórką funduszy na jego odrestaurowanie zajął się Hugh Hefner 41 lat temu. Pamiątkowe zdjęcie z napisem to zdecydowany must have wyjazdu do Los Angeles.

2. Venice Beach

Venice Beach to najsłynniejsza plaża w Los Angeles. Na całej jej długości ciągnie się piękna promenada, na której spotkać można reprezentanta prawie każdej możliwej kultury, a także niesamowitych artystów ulicznych, dla których całe życie to performance. Jest to jednak miejsce do odwiedzania dzienną porą, ponieważ wieczorami może przyprawić o gęsią skórkę. Po obejrzeniu zachodu słońca na pięknej, szerokiej plaży, warto wybrać się w bardziej spokojne miejsce.

3. Rodeo Drive

Chyba każdy zna kultowy film “Pretty Woman”, gdzie Julia Roberts kupuje eleganckie stroje najbardziej znanych projektantów na Rodeo Drive. Dla zwykłego śmiertelnika sklepy, które znajdują się na tej ulicy i ceny nawet najtańszej rzeczy, przyprawiają o zawrót głowy. Do niektórych butików, aby wejść trzeba wpłacić zaliczkę. Nie straszy to jednak turystów, którzy tłumnie przybywają, żeby nacieszyć swoje oczy piękną lokalizacją i wystawami. To tutaj bardzo często można spotkać wszelkiego rodzaju celebrytów, którzy przybywają, aby wydawać swoje fortuny.

4. Melrose Avenue

Jeżeli jednak zakupy brzmią jak świetny pomysł – warto wybrać się na Melrose Avenue, gdzie znaleźć można sklepy przeróżnych marek na każdą kieszeń. To właśnie tutaj znajdują się również najlepsze second handy, gdzie koszt przepięknej sukni od znanego projektanta to zaledwie kilkanaście bądź dziesiąt dolarów. Fantastyczne knajpki oraz kolorowe murale to również świetne miejsce do zrobienia idealnych zdjęć na Instagrama.

5. Hollywood Walk Of Fame

walk-of-fameNajbardziej kultowa Aleja Gwiazd w Los Angeles to jeden z głównych punktów podróży każdego turysty. Faktycznie, na miejscu zastać można tłumy, które szukają gwiazd swoich ulubionych artystów, jednak nawet kolejki do zrobienia zdjęcia nie są w stanie odebrać magicznego klimatu tej lokalizacji. To zdecydowanie obowiązkowa atrakcja.

Los Angeles to miasto, w którym znajdzie się wszystko, czego dusza zapragnie. Od wspaniałych gastronomicznych punktów, po butiki najdroższych projektantów, zapierające dech w piersiach występy artystów ulicznych, wielkie studia filmowe i małe, undergroundowe kina. Po ciężkim dniu można wypocząć na wspaniałych plażach nad Oceanem Spokojnym podczas zachodu słońca, zachwycając się życiem, które w Kalifornii toczy się bez zbędnego pośpiechu.

Facebook