5 niezwykłych cudów natury USA

niezwykłe cuda natury usa

Podróże kształcą – uczą nowych doświadczeń, poznawania innych kultur i zachwycania się cudami natury. Właśnie nad tymi ostatnimi chcemy zatrzymać się chwilę dłużej. Zobacz, czym może zaskoczyć Cię przyroda w Stanach Zjednoczonych!

Gejzer Fly, Nevada

Ten niesamowity obiekt w roku 2016 skończył już 100 lat. Początkowo była to zwykła studnia, z której wkrótce zaczęła wypływać gorąca ciecz. Człowiek, który kopał w poszukiwaniu wód gruntowych, przez przypadek natrafił na zbiornik tych termalnych. Z dokonanego przez niego odwiertu do dziś unosi się strumień, dochodzący nawet do 1,5 metra! Niezwykły kształt tego obiektu, którego wysokość wynosi aż 3,7 metra, stworzyły zawarte w cieczy minerały, a oryginalny tęczowy kolor Gejzer Fly zawdzięcza glonom, które obrastają całą jego powierzchnię.

Piaskowiec The Wave w Arizonie

The Wave jest zachwycającą formacją skalną, która wykształciła się w delikatnym piaskowcu. Oczywiście proces ten nie nastąpił od razu – formowanie trwało przez tysiące lat, a jego efekt jest naprawdę wart uwagi – falujące kształty, stworzone przez różnokolorowe paski ziemi robią niesamowite wrażenie. A to wszystko dzięki działaniu roztapiających się lodowców, które kształtowały teren. Aby się tu dostać, należy z wyprzedzeniem kupić bilety wstępu, bowiem miejsce jest chętnie odwiedzane przez turystów.

Kalifornia – Zachwycający Park Narodowy Sekwoi

park narodowy sekwoiW górach Sierra Nevada, w południowej Kalifornii, znajduje się wyjątkowy park narodowy. Park Sekwoi powstał już w 1890 roku z inicjatywy przyrodnika Johna Muira, który zakochał się w tym niezwykłym krajobrazie. Porastają go naprawdę ogromne sekwoje, zajmujące obszar prawie 35 km2. Można tutaj znaleźć wiele starych drzewostanów, aczkolwiek największą popularnością cieszą się sekwoje mamucie, będące największymi drzewami świata pod względem masy i objętości. Co ciekawe, rosną one wyłącznie na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada.

Zapierający dech w piersiach Kanion Antylopy w Arizonie

kanion antylopyTen malowniczy kanion składa się z dwóch części – wyższa – Upper Antelope Canyon znajduje się nad ziemią i przypomina kształtem literę A. Z kolei niższa – Lower Antelope Canyon – jest podziemna i wygląda zupełnie jak litera V. Aby znaleźć się w tym niezwykłym miejscu, trzeba uprzednio wykupić wycieczkę. Warto wybrać się tutaj zwłaszcza około godziny 12, kiedy przez szparki w tej potężnej materii wpadają promienie słońca, tworzące charakterystyczne słupy światła. Oryginalny kształt położony na pustyni kanion zawdzięcza wodzie, która kształtowała go przez lata. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie tutaj wykonano najdroższe zdjęcie świata, które zostało sprzedane za aż 6,5 miliona dolarów amerykańskich!

Hawaje i piękne Wybrzeże Na Pali

Hawaje to archipelag składający się z wielu egzotycznych wysp. Jedną z nich jest Kauai, przyciągająca turystów górzystym terenem, zielonymi dolinami oraz wodospadami. Warto zwrócić szczególną uwagę na niesamowite wybrzeże Na Pali, składające się z klifów o miedziano-zielonych barwach. Z nich roztacza się widok na lazurowy Ocean Spokojny. To miejsce zachwyca zwłaszcza podczas pięknej pogody, kiedy okolica mieni się tysiącem kolorów.

Warto spakować plecak, i wybrać się w świat, na przykład korzystając z oferty Work&Travel, oferowanej przez The Best Way i móc na własne oczy zobaczyć choćby jeden z tych cudów, które nawet na zdjęciach robią niesamowite wrażenie! Czasem aż trudno uwierzyć, że natura nie potrzebuje żadnych obróbek graficznych.

Facebook