8 miejsc, które musisz odwiedzić w New Jersey

atlantic city

New Jersey to stan w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Znajduje się w nim wiele lokalizacji, które musisz zobaczyć będąc tam. Dlatego stworzyliśmy listę 9 miejsc, zapewniających rozrywkę i relaks po ciężkim tygodniu, ale również pozwalających poznać stan i jego historię. Co warto zobaczyć, by podróż zapamiętać do końca życia?

Latarnia Cape May
Latarnia znajduje się w mieście o nazwie Cape May, gdzie rzeka Delaware łączy się z Oceanem Atlantyckim. Punkt widokowy jest otwarty dla odwiedzających, a na jego szczycie można obejrzeć piękny widok, zapierający dech w piersiach obraz lądu i wody. Będąc na miejscu musisz to zobaczyć, gdyż widok jest niezapomniany.

Atlantic City
To miasto, które oferuje atrakcje dla każdego. Warto je odwiedzić, aby zobaczyć jak żyje się w amerykańskich miastach. Znajdziecie tu wiele hoteli, klubów, kasyn oraz restauracji. Miasto to jest idealnym miejscem na spędzenie sobotniego wieczoru. Muzyka, drinki i taniec, to wszystko znajdziecie tutaj z łatwością. Dla osób, które nie lubią hazardu, znajdą się inne ciekawe miejsca, np. Boardwalk Hall. To wielka scena, na której występują gwiazdy znane całym świecie. Występy odbywają się przez cały rok, niemalże w każdym tygodniu.

Rzeka Delaware i miasto Trenton
Po sobotniej imprezie spacer nad rzeką Delaware będzie idealnym rozwiązaniem. Rzeka ta wypływa w okolicach gór Catskill i wpływa do Oceanu Atlantyckiego. Spacer pozwoli Ci odpocząć po tygodniu pełnym wrażeń i nabrać siły na nowe wyzwania. Podziwiaj piękne krajobrazy, zupełnie odmienne od polskich widoków. Nad rzeką Delaware leży miasto Trenton, czyli stolica stanu New Jersey, w którym warto odwiedzić New Jersey Museum, a w nim zapoznać się z kulturą i historią tego regionu.

Park rozrywki Six Flags Great Adventure
Jeżeli szukasz rozrywki i adrenaliny, to zdecydowanie atrakcja dla Ciebie. Six Flags Great Adventure oferuje świetną zabawę, dzięki kolejką górskim i to naprawdę wielkich rozmiarów, które są ogromną gratką dla fanów ekstremalnych atrakcji. Jeżeli chcesz poczuć nutę emocji musisz spędzić w parku sporo czasu, aby poznać wszystkie niesamowite możliwości tego miejsca.

Paterson
Po emocjach, zafundowanych przez park rozrywki warto ochłonąć. Umożliwi to wizyta w Paterson, gdzie znajduje się piękny wodospad o wysokości 23 metrów. Dla tych, którym emocji jeszcze mało, polecamy spacer kładką, znajdującą się w pobliżu wodospadu. Po tych przygodach warto odwiedzić także Paterson Museum, w którym można zapoznać się z historią przemysłu lokalnego, między innymi zobaczyć lokomotywę czy zbiór broni palnej.

Ocean City Boardwalk
Propozycja ta skierowana jest bardziej do kobiet, chociaż nie tylko. Plaża, słońce i zakupy. Czego chcieć więcej? Idealne miejsce do odpoczynku, które nadaje się również na shopping, gdyż po wypoczynku na plaży można zrobić zakupy na promenadzie. Wiele atrakcji organizowanych jest właśnie na tym deptaku, m. in. różnego rodzaju pokazy artystyczne. W okolicy promenady znajduje się park rozrywki, z wielkim diabelskim młynem, z którego można podziwiać krajobraz miasta. Rozrywka gwarantowana!

Storybook Land
W każdym dorosłym drzemie odrobina dziecka, stąd propozycja parku miniatur w naszym zestawieniu. Powrót do dzieciństwa i świata bajek w realnym świecie może okazać jest nie lada atrakcją dla każdego fana fantastyki. Zobaczysz tam jak mieszkała babcia Czerwonego Kapturka, żółw Franklin i trzy świnki. W parku nie brakuje również barów z popcornem, lodami i innymi smakołykami.

Empty Sky – 9/11 Memorial
W Stanach Zjednoczonych miał miejsce jeden z największych ataków terrorystycznych. W Jersey City, by upamiętnić ofiary wydarzeń z 11 września 2001 r. postawiono pomnik. Warto także go zobaczyć, aby podróż nie miała tylko rozrywkowego charakteru.

Będąc w stanie New Jersey warto zobaczyć wiele innych, ciekawych miejsc, których jest naprawdę sporo na mapie. Opłaca się spożytkować trochę czasu na poznanie kultury i historii tego stanu.

Facebook