Beverly Hills – zamożne miasto w metropolii Los Angeles

slawne-punkty-w-beverly-hills

Wybierając się na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych nie sposób pominąć Beverly Hills – miasta sąsiadującego z Los Angeles, bardzo blisko serca amerykańskiej kinematografii – Hollywood. Ze względu na swoje położenie zostało ono jednym z najbogatszych miejsc w USA. Aktorzy i piosenkarze motywowani osiedleniem się blisko miejsca pracy mają tam swoje wille z basenami, a studia nagraniowe ogromne siedziby z planami zdjęciowymi i profesjonalnymi salami nagraniowymi.

Obowiązkowe punkty do zobaczenia

slawne-punkty-w-beverly-hillsCo zobaczyć w Beverly Hills? Będąc na miejscu warto opracować sobie szybką listę ,,must see”, zwłaszcza gdy czasu na zwiedzanie jest niewiele, bo czeka jeszcze Hollywood oraz miasto aniołów – Los Angeles. Dobrze jest zatem zacząć od Greystone Mansion – rezydencji znanego, amerykańskiego milionera, który zbił fortunę na handlu ropą. Zaraz po jego śmierci do domu wprowadził się jego syn z rodziną, który w krótkim czasie został zamordowany. Lokalni mieszkańcy powiadają, że jego duch dalej nawiedza mury ogromnego budynku. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem zjawisk paranormalnych, czy też nie, posiadłość warto odwiedzić choćby ze względu na wyjątkową architekturę oraz to, iż w latach trzydziestych było to najdroższe domostwo w całych Stanach Zjednoczonych. Dziś cały teren został przejęty przez miasto i działa jako muzeum, do którego wejście jest bezpłatne. Istnieje również możliwość wynajęcia terenu na zdjęcia do filmowej produkcji. W ostatnich latach nakręcono tam między innymi: „X Men: Pierwsza Klasa”, „The Social Network”, „Spider-Man 3”, oraz „Aż poleje się krew”. Prawdziwa gratka dla fanów kina akcji. Co jeszcze warto zobaczyć w Beverly Hills? Następnym punktem na obowiązkowej mapie zwiedzania jest Hotel Beverly Hills – to właśnie w nim zatrzymywały się gwiazdy światowego formatu, jak na przykład Frank Sinatra czy ekscentryczny producent Howard Hughes, który podobno kazał sobie serwować śniadanie na pobliskim drzewie, ponieważ nie chciało mu się wychodzić z pokoju. Miejsce było tak popularne, że jeden z zespołów The Eagles umieścił je na okładce swojej płyty ,,Hotel California”. Z kolei The Paley Center for Media to wyjątkowe miejsce dla wszystkich, którzy kochają się w amerykańskich produkcjach filmowych. To niecodzienne muzeum poza czasowymi wystawami rekwizytów, kostiumów i plakatów filmowych oferuje dostęp do publicznego archiwum, w którym przechowywane są niemal wszystkie programy telewizyjne i audycje radiowe wyprodukowane od 1919 roku, a także reklamy od roku 1949. Centrum ma również salę kinową na 150 osób, w której znani producenci filmowi i aktorzy często prowadzą wykłady i seminaria. W Beverly Hills z pewnością zaciekawi Was jeden z największych na świecie sklepów z … serem. The Cheese Store oferuje ponad 500 gatunków tego produktu. Stojąc w kolejce lub oddając się degustacji można spotkać licznych celebrytów, którzy właśnie tu robią codzienne zakupy.

Gwiazdorska obsada

Beverly Hills, ze względu na swoje korzystne położenie stało się miejscem zamieszkania wielu osób związanych z branżą muzyczną i filmową. Można tam znaleźć ogromne wille z basenami, kilkoma garażami i rozległymi ogrodami, należące między innymi do: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lopez, Beyonce i wielu innych. Każdy kto oglądał serial ,,Przyjaciele” lub ,,Beverly Hills 90210”, będzie oczarowany licznymi uliczkami i z łatwością odnajdzie miejsca pojawiające się w scenach ulubionego sitcomu. W związku z silnymi powiązaniami miasta ze sztuką filmową należy się spodziewać mnóstwa studiów nagraniowych, które rzeczywiście ukazują się turystom na każdym rogu. Wejście, np. do Warner Bros czy Disneya jest możliwe, kosztuje kilka dolarów, a zwiedzanie tych obiektów odbywa się w ściśle określonych dniach i godzinach. Jeżeli poczujesz niedosyt, spokojnie w niedalekiej odległości od Beverly Hills znajduje się słynna Aleja Gwiazd.

Beverly Hills – zamożne miasto w metropolii Los Angeles

beverly-hills-luksusowe-sklepyNajbardziej znanym miejscem na terenie Beverly Hills jest z pewnością ulica Rodeo Drive. Właśnie na niej można poczuć prawdziwy klimat Kalifornii, a także spotkać się oko w oko z luksusem i przepychem. Przy bulwarze bowiem mieszczą się najlepsze sklepy z całego świata – wielu znanych i cenionych projektantów otwiera tam swoje salony, w których ceny porażają zwykłych śmiertelników. Wśród znanych marek znajduje się również Bijan, ekskluzywny butik, w którym klienci umówieni są na konkretne godziny. Ubiera się tam także sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Koszt garnituru uszytego przez irańskiego designera to ok. 15.000 dolarów. Szacuje się, że przeciętny klient zostawia tam zwykle 100.000 dolarów. Warto oprócz tego zabrać aparat, bowiem można się tam natknąć całkiem przypadkiem na gwiazdę światowego formatu, szukającą sobie stroju na kolejny występ w TV show. Natomiast jeśli celebrycki świat nie jest Ci bliski, zwróć uwagę na architekturę tego miejsca – całość została zaaranżowana na tradycyjne uliczki rodem z południa Europy. Można odnieść chwilowe wrażenie, że znajdujesz się we Włoszech lub u wybrzeży Francji, a nie w sercu dalekiej Ameryki.

Oczywiście wymienione wyżej atrakcje to nie wszystko, co może zaproponować Ci Beverly Hills. Oprócz tego w niedalekiej odległości znajdują się parki rozrywki Warner Bros czy amerykański Disneyland. Decyzja o tym, co zechcesz zobaczyć na zachodnim wybrzeżu należy do Ciebie, jednego możesz być pewien, na pewno nie będziesz się nudził.

Facebook