Charleston – perełka wschodniego wybrzeża USA

charleston-perelka-wschodniego-wybrzeza-usa

USA to kraj bardzo różnorodny z wieloma ciekawymi miastami, które warto odwiedzić. Bardzo interesujące są miejsca na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a zwłaszcza Charleston – założone w 1670 roku na cześć króla Stewarta II. Miasto ma nie tylko ciekawą historię, ale i wiele pięknych zakątków czy atrakcji, które warto zobaczyć będąc w Karolinie Południowej. Dowiedz się, jakie miejsca warto zobaczyć w Charleston.

Fort Sumter

Obiekt wojskowy zbudowany został w pierwszej połowie XIX wieku w celach obronnych. Szczególnym wydarzeniem związanym z fortem była bitwa o Fort Sumter, która miała miejsce 12 kwietnia 1861 r. i rozpoczęła wojnę secesyjną. Do Fort Sumter można dopłynąć małą łodzią w około 40 minut. Będzie to niesamowita przygoda nie tylko dla pasjonatów historii – podczas rejsu można bowiem nacieszyć oczy przepięknymi widokami, a sam obiekt zapiera dech w piersiach.

Nathaniel Russel House

Niesamowity budynek mieszczący się przy 51 Meeting Street posiada oryginalną konstrukcję architektoniczną. Zbudowany jest z przepięknej cegły o ciemnym wybarwieniu. Uroku dodają mu charakterystyczne spiralne schody dopełniające eleganckie wnętrze. Obiekt zarządzany jest przez Historic Charlston Foundation – organizację non-profit ratującą miejskie zabytki.

Charleston Museum

Jest jednym z najstarszych muzeów w Stanach Zjednoczonych. W swoich zbiorach posiada artefakty związane z historią USA, dziedzictwa geologiczne czy obiekty artystyczne. Ponadto jest pięknym budynkiem, którego wnętrza urządzone zostały z wielkim smakiem.

Old Slav Mar Museum

Kolejne interesujące muzeum usytuowane jest przy 6 Chalmers Street. Old Slav Mar Museum jest przykładem budynku przedstawiającego styl gotycki. Miejsce to oscyluje wokół tematyki niewolnictwa, przybliżając jego historię i związki z miastem. Must see dla miłośników dawnych dziejów!

Południowa gościnność

Piękna architektura i dziedzictwo kulturowe miasta nie robiłyby tak piorunującego wrażenia, gdyby nie cudowna atmosfera, którą tworzą uśmiechnięci mieszkańcy. Południe Stanów Zjednoczonych słynie z niezwykłej gościnności, którą określa się mianem tradycyjnej. Nie ma wątpliwości: w tak życzliwym otoczeniu czas zwiedzania jest jeszcze przyjemniejszy!

Charleston to miasto zupełnie inne niż te, które kojarzysz z amerykańskich filmów. Rezygnuje z komercji na rzecz dziedzictwa kulturowego i historycznego. Co więcej, czaruje niesamowitą aurą i klimatem, którego próżno szukać w innych zakątkach świata. Sprawdź osobiście, dlaczego warto odwiedzić Charleston!

Facebook