Chicago, jakiego nie znasz!

Chicago jest miejscem kryjącym w sobie mnóstwo ciekawych historii. To właśnie tam najbardziej znany przestępca, Al Capone, spędził połowę życia, prowadząc swoją nielegalną działalność, a słynny filmowy Kevin po raz pierwszy został sam w domu. Poznaj fakty związane z tym miastem, o których nie miałeś pojęcia.

Historia wcale nie musi być nudna

Miejscem, które powinni odwiedzić nie tylko fani paleontologii jest Muzeum Historii Naturalnej. To właśnie tam stoi Sue, czyli najbardziej kompletny szkielet tyranozaura, jaki możemy na żywo zobaczyć. Jest to bez wątpienia niezapomniane wrażenie, stanąć, prawie że oko w oko z dinozaurem. Miłośników historii zainteresują również bogate zbiory antropologiczne – znajdują się tam, między innym,i zabytki pochodzące ze starożytnego Egiptu. Innym miejscem, ważnym w dziejach Stanów Zjednoczonych jest bar Schaller’s Pump, pamiętający jeszcze czasy prohibicji w USA. Jest to okres, w którym zasłynął Al Capone, zajmujący się, między innymi, nielegalnym handlem alkoholem. Obowiązkowym punktem wycieczki jest też Art Institute of Chicago, czyli muzeum sztuk pięknych. Zobaczymy tam dzieła wielkich mistrzów malarstwa, jak Picassa czy Van Gogha, lecz także bardziej nowoczesne grafiki wykonane przez Andiego Warhola, mocno kojarzące się z ówczesną Ameryką.

Dla fanów popkultury

Na przedmieściach Chicago, możemy zobaczyć na własne oczy słynny dom McCallisterów, w którym kręcono pierwszą część z serii filmów o słynnym Kevinie, bez której wielu nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia. Budynek w stylu gregoriańskim stoi pod adresem 671 Lincoln Ave i znajduje się w prywatnych rękach. Jego obecny właściciel kupił go w 2012 roku i zapłacił ponad półtora miliona dolarów. Bliżej centrum miasta mieści się kościół, który główny bohater odwiedza przed napadem złodziei. Chicago jest również miejscem silnie związanym z muzyką bluesową. Tam też została zrealizowana produkcja o światowej sławy duecie The Blues Brothers. Miasto słynie z wielu klubów, gdzie można posłuchać wykonawców tego gatunku na żywo, często pojawiają się w nich prawdziwe gwiazdy. Inną z wizytówek USA są fastfoody, a w miejscowości oddalonej o 29 km od Chicago mamy możliwość zjeść posiłek w replice restauracji McDonald’s z lat 50tych ubiegłego wieku.

Droga w kierunku wolności

Chicago jest punktem początkowym słynnej Route 66, czyli największego marzenia niemal każdego motocyklisty. Droga mająca blisko 4000 kilometrów rozpoczyna się na rogu Michigan Avenue i Jackson Boulevard. Przy trasie znajduje się wiele ciekawych miejsc; dziwacznych hosteli oraz barów wyglądających jak ze starych, amerykańskich filmów. Wiele firm oferuje wynajem motocykli, z czego bardzo chętnie korzystają turyści z całego świata, których głównym punktem wyprawy jest często właśnie Route 66. Kiedyś, droga ta nazywana była Główną Ulicą Ameryki, ze względu na to, że przecinała centra wielu, ważnych miast w Stanach Zjednoczonych.

Chicago, bez wątpienia, jest miejscem wartym odwiedzenia. Niemal każdy, znajdzie tam idealne atrakcje dla siebie, które będą zgodne z jego zainteresowaniami, a także często okażą się po prostu spełnieniem marzeń.

Facebook