Co kryje w sobie Wielki Kanion Kolorado?

Kanion Kolorado

Wielki Kanion jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Żłobiony przez miliony lat przez rzekę Kolorado, jest bezapelacyjnie niesamowitym dziełem przyrody. To wyjątkowe miejsce co roku odwiedza prawie 5 milionów turystów, by na własne oczy zobaczyć jeden z naturalnych cudów świata.

Kanion Kolorado widokiKanion Kolorado to przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki, niezwykłe wschody i zachody słońca, które zachęcają, aby jeszcze raz tutaj powrócić. Ze ścian Wielkiego Kanionu, które rozciągają się na długości 446 km, można czytać całą historię tego miejsca. Łańcuchy górskie, iglice skalne, labirynty, wodospady, zastygłe koryta lawy – każdy szczegół ukazuje procesy geologiczne, które zaszły w tym rejonie na przestrzeni milionów lat.

Aż 90% turystów odwiedzających to miejsce zatrzymuje się na południowej krawędzi Kanionu. South Rim, dzięki rozwiniętej infrastrukturze, zapewnia łatwy dostęp do kilkunastu punktów widokowych, a także posiada znakomicie zorganizowane centrum informacji turystycznej. Znacznym udogodnieniem dla turystów jest również darmowy autobus kursujący z Grand Canyon Village. Będąc tutaj nie można pominąć wizyty w dawnej osadzie Indian Navajo, która z pewnością zapewni ciekawe przeżycia.

SkywalkNiezwykłą atrakcją Wielkiego Kanionu jest platforma widokowa Skywalk. Zawieszona 1220 metrów nad jego dnem, codziennie przyciąga setki turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć ten cud architektury. Szklana podkowa wystająca 20 metrów od brzegu urwiska jest źródłem niezapomnianych wrażeń, które będą bezcenną pamiątką na całe życie. Wszyscy, którzy odważyli się wejść na tę platformę, zgodnie przyznają, że w ten widok można wpatrywać się bez końca!

Północna krawędź Kanionu, wydaje się spokojniejsza, bardziej tajemnicza. Trudno dostępne szlaki przyciągają głownie doświadczonych, prawdziwych podróżników, gdzie dzika przyroda i unikalne krajobrazy nie mają sobie równych. Warto wiedzieć, że centrum turystyczne oraz kempingi położone w tej części Kanionu, otwarte są tylko od 15 maja do 15 października, w pozostałych miesiącach pozostają zamknięte z powodu oblodzenia i opadów śniegu.

KoloradoTo wyjątkowe miejsce przyciąga co roku miliony turystów, naukowców, a także miłośników mocnych wrażeń. Dla osób, które kochają adrenalinę ciekawą propozycją jest rafting, czyli spływ pontonami rzeką Kolorado. Tak niebezpieczna przygoda, nie tylko sprawia, że serce zaczyna bić szybciej, ale także jest niezwykle edukacyjnym przeżyciem, dzięki któremu można odkryć niesamowite miejsca widoczne tylko z poziomu rzeki. Fani sportów ekstremalnych nie będą zawiedzeni. Wspinaczka, spacer po linie nad dnem Wielkiego Kanionu czy skoki na bungee z bliźniaczych mostów nad rzeką Kolorado – to tylko niektóre z szalonych pomysłów.

Wielki Kanion to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Stojąc na jego krawędzi człowiek może podziwiać wspaniałe dzieło natury, uzmysławiając sobie jej siłę i potęgę.

Facebook