Co warto zobaczyć na Wschodnim Wybrzeżu USA?

Stany Zjednoczone Ameryki ze względu na liczne różnice kulturowe oraz klimatyczne stanowią łakomy kąsek na podróżniczej mapie niejednego Europejczyka. Terytorium tego kraju jest bardzo  rozległe przez co dokładne poznanie całego jego obszaru byłoby niezwykle czasochłonne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zwiedzanie najciekawszych zakątków w poszczególnych partiach USA. Co warto zobaczyć w położonej najbliżej Europy, wschodniej części kraju?

Wschodnie Wybrzeże to najbardziej zurbanizowany i najgęściej zaludniony region USA. Znajdują się tu największe metropolie – stolica Waszyngton oraz najchętniej odwiedzane przez turystów amerykańskie miasto, Nowy Jork, który zazwyczaj stanowi początkowy punkt podróży po tej części Stanów.

Pierwszą atrakcją, bez której zobaczenia nie wypada opuścić „światowej stolicy” jest symboliczna Statua Wolności, która najlepiej widoczna jest z parku Battery. Innym tłumnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest tzw. „Strefa Zero”- teren  po zburzonych w wyniku zamachów terrorystycznych wieżowcach WTC. Dla osób zainteresowanych historią i lubiących zabytki niezapomnianą atrakcją będzie zapewne wizyta w neogotyckiej katedrze św. Patryka oraz budynku ONZ, a także w centrum kulturalnym z Metropolitan Opera – Lincoln Center. Dla entuzjastów zakupów i osób lubiących przebywać w miejscach gwarnych i tętniących życiem, bardziej emocjonujący będzie spacer reprezentacyjną Piątą Aleją z eleganckimi sklepami i zwiedzanie Times Square, który ze względu na imponujące oświetlenie i mnogość kolorowych neonów, szczególnie pięknie prezentuje się nocą. Dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na zbyt długie eksplorowanie Nowego Jorku dobrą wiadomością będzie fakt, że panoramę Manhattanu w całej okazałości można obejrzeć z najwyższego obecnie w NY wieżowca – Empire State Building.

NiagaraKolejnym miejscem, które będąc w Stanach warto odwiedzić jest położone na północ od NY miasto Niagara Falls, gdzie można zobaczyć, znajdujący się na granicy USA i Kanady słynny wodospad. Możliwość podziwiania z bliższej odległości spadających z hukiem mas wody zapewniają organizowane w tych okolicach rejsy statkiem po rzece Niagara.

Na południe od Nowego Jorku, w stanie Pensylwania znajduje się Filadelfia – gratka dla miłośników historii. To właśnie tu, w 1776 roku, w budynku Independence Hall podpisano Deklarację Niepodległości, której pamiątkę stanowi monumentalny Dzwon Wolności oraz uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Niepowtarzalny klimat tego miasta tworzą brukowane uliczki starej Filadelfii oraz piękne, zabytkowe domy, z których wiele jest dostępnych do zwiedzania dla turystów.

Po zwiedzeniu nostalgicznej Filadelfii, w poszukiwaniu kolejnych niezapomnianych wrażeń warto udać się do położonego dalej na południe, gwarnego Waszyngtonu. Przystanek w stolicy nie może się obejść bez wyprawy w okolice Kapitolu oraz Białego Domu, przed którym, na pobliskim placu Freedom Plaza stoi pomnik Tadeusza Kościuszki – miły polski akcent podczas podróży za ocean. Warto także odwiedzić Bibliotekę Kongresu oraz mauzoleum prezydenta Lincolna. Turyści będąc w Waszyngtonie chętnie przychodzą  też na cmentarz Arlington – największą amerykańską nekropolię, gdzie spoczywają szczątki członków rodziny Kennedych oraz wielu amerykańskich weteranów wojennych.

Biały Dom

Jeśli po wizycie w tętniącym życiem Waszyngtonie pojawi się potrzeba odpoczynku i relaksu, idealnym miejscem na kolejny przystanek będzie Orlando. To tutaj znajduje się słynny Disneyland oraz wiele innych parków rozrywki. Do wyboru są zatem liczne atrakcje począwszy od parku wodnego Sea World, gdzie można z bliska zobaczyć jak wygląda życie morskich stworzeń, przez Magic Kingdom z postaciami z bajek Disneya, Universal Studios – miejsce szczególne dla miłośników kina, aż po Epcot Center poświęcone wynalazkom i historii ludzkości.

Dla pasjonatów kosmosu wyjątkowym przeżyciem będzie natomiast wizyta w Centrum Lotów Kosmicznych im. Kennedy’ego, na przylądku Cape Canaveral, gdzie można lepiej poznać historię podbojów kosmosu.

Dla tych, którzy wolą odpoczywać biernie, wylegując się na słońcu i popijając drinki z parasolką, doskonałym zwieńczeniem podróży po wschodnim Wybrzeżu USA, będzie wizyta w Miami. Spacery po piaszczystych plażach nad brzegiem oceanu, z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń na długie lata.

Stany Zjednoczone to kraj nieograniczonych możliwości, na którego obszarze współistnieje wiele różnych kultur. Multikulturowy charakter kraju gwarantuje bogactwo niepowtarzalnych atrakcji turystycznych, od ciekawych zabytków przez piękne parki narodowe i gorące plaże, aż po miejsca, w których można odpocząć aktywnie i przez chwilę poczuć się jak dziecko. Dzięki temu każdy, niezależnie od swoich zainteresowań i celu podróży, z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

Facebook