Dallas sercem Teksasu

dallas sercem teksasu

Wycieczka do Dallas to podróż w głąb samego serca Teksasu – jednej z największych metropolii tego stanu. Dlaczego warto wybrać się do tego miasta i jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić? Czytajcie dalej!

O Dallas słów kilka…

Historia Dallas sięga 1841 roku, kiedy to zostało ono założone. Wielu osobom kojarzy się z zamachem, w wyniku którego w 1963 roku zginął prezydent John F. Kennedy, jednak warto wiedzieć, że jest ono znane także z bycia centrum telekomunikacji, bankowości, transportu czy technologii komputerowych. Znajduje się tutaj wiele uniwersytetów, między innymi University of Dallas, University of Texas Southwestern Medical Center, Texas Woman’s University czy Southern Methodist University. Liczba ludności wynosi aż ponad milion dwieście tysięcy mieszkańców!

Reunion Tower

reunion-towerDallas to nowoczesna metropolia, w której znajduje się wiele drapaczy chmur, ale najbardziej znanym, będącym wizytówką tego miasta jest Reunion Tower. To wieża, na szczycie której znajduje się kula, mieszcząca w sobie restaurację. Widok z góry wprost zapiera dech w piersiach. Ponadto warto obejrzeć Reunion Tower z zewnątrz zwłaszcza nocą, ponieważ jest ciekawie podświetlona.

Muzeum The Sixth Floor oraz Muzeum Natury i Nauki Perot

Fani historii i nauki obowiązkowo muszą odwiedzić dwa muzea w Dallas. Pierwsze z nich – The Sixth Floor, zostało założone w 1989 roku i znajduje się na szóstym i siódmym piętrze byłej składnicy książek. Można znaleźć tu zdjęcia, filmy, a także pamiątki dotyczące życia i śmierci prezydenta Kennedy’ego. Drugi obiekt to muzeum historii naturalnej, gdzie znajdują się, między innymi szkielety dinozaurów, minerały, a także wiele interaktywnych wystaw, pokazujących na przykład prawa fizyki. Mając okazję wybrać się tam ponownie z rodziną, miejsce to będzie atrakcyjne także dla dzieci, gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził!

Aborgeum i ogród botaniczny

Tuż nad brzegiem malowniczego jeziora White Rock założono aborgeum i ogród botaniczny. To sieć ogrodów stworzonych w różnych stylach, która zajmuje w sumie aż 27 hektarów! Prawdziwa oaza spokoju, miejsce na chwilę odpoczynku wśród wypielęgnowanych trawników i kwietników, idealne na rodzinny piknik. Można podziwiać tu najwspanialsze gatunki roślin z całego świata.

Park rozrywki Six Flags Over Texas

Dla amatorów mocnych wrażeń ważnym punktem będzie zapewne centrum rozrywki Six Park Over Texas, które ma już ponad pięćdziesiąt lat. Można znaleźć tu przeszło sto różnych atrakcji: wielkie kolejki, zjeżdżalnie, a także sekcje tematyczne, na przykład Batman lub Looney Tunes.

Jeśli ktoś szuka miejsca, w którym może zapoznać się z historią, a jednocześnie obcować z pięknem natury i spędzić czas w parku rozrywki, powinien odwiedzić Dallas. Z całą pewnością w tym mieście nie można się nudzić!

Facebook