Delaware – niewielki stan z wielkimi atrakcjami

Atrakcje w Delaware

Stany Zjednoczone to miejsce, które od lat przyciąga wielu turystów zaintrygowanych opowieściami o wielkich miastach oraz wzmiankami o niezmierzonych lądach, o których mówi się nieco mniej. Do takich miejsc zaliczyć można Delaware – stan na wschodnim wybrzeżu, który choć do wielkich nie należy, to na pewno skrywa ogromne atrakcje warte odkrycia.

Historyczne miejscadelaware atrakcje

Każdą wycieczkę warto rozszerzyć o wątek historyczny miejsca, w które się udajemy. Tak samo jest z Delaware – znajduje się tutaj wiele miejsc o niezwykłej wojennej historii. Jednym z nich jest Fort Delaware – to portowe instalacje obronne stworzone na rzece o tej samej nazwie. W czasie wojny secesyjnej był wykorzystywany przez Stany jako więzienie dla konfederackich jeńców – teraz natomiast na jego terenie znajduje się park stanowy Fort Delaware. Miejsce to, otoczone wodą, wygląda jak kadr z filmu i jest zabytkiem, który warto zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach.

Rezerwat Dzikiej Przyrody Bombay Hook

Nieco więcej natury spotkacie natomiast w miejscu, które o nią szczególnie dba – w Rezerwacie Dzikiej Przyrody Bombay Hook. Ochrania on przede wszystkim jedne z największych bagien solnych. Historia powstania Rezerwatu sięga aż 1937 roku – pierwotnie jego rola miała polegać na ochronie migrujących ptaków i innej dzikiej przyrody. Rezerwat warto odwiedzić z dziećmi, żeby pokazać im imponującą florę i faunę – ich oblicze, które nie zostało naruszone przez człowieka i nie doświadczyło jego ingerencji.

Muzeum Winterthur

Tym razem coś dla fanów oglądania wystaw i zwiedzania muzeów. Muzeum Winterthur to miejsce z prawie 90 tysiącami przedmiotów zrobionych lub użytych w Ameryce pomiędzy 1640 a 1860 rokiem. Cała ta artystyczna kolekcja znajduje się w domu, który liczy 175 pokoi – czyli dokładnie tyle samo, ile w momencie zamieszkiwania go przez francuską rodzinę Pont. To zbiorowisko różnych wystaw, które przyciąga wielu turystów, chętnych by zobaczyć również wielkie ogrody, które otaczają budynek. Znajduje się tam ogromna liczba eksponatów, które cieszą oczy zwiedzających z całego świata.

Park stanowy Cape Henlopendelaware atrakcje

Miejscem, w którym aktywnie wypocząć może każdy fan wód i pływania, jest park stanowy Cape Henlopen. To tutaj czas spędza większość turystów Delaware – dzięki różnorodności zajęć możliwych do wykonania w tym miejscu. Zalicza się do nich pływanie w krystalicznie czystej wodzie oceanu, łowienie ryb, kajakarstwo, a także uprawianie windsurfingu. Park stanowy Cape Henlopen zachwyca także widokiem, którego nie da opisać się słowami – trzeba udać się tam, aby zobaczyć, o czym mowa.

Niewielki stan Delaware oferuje nam dużo różnych miejsc, dzięki którym możemy wzbogacić naszą wiedzę historyczną, poszerzyć horyzonty i poznać odmienną kulturę. Natomiast lazurowe wody oceanu zachęcają do relaksu na plaży oraz uprawiania ciekawego, wodnego sportu, czyli np. windsurfingu, który będzie świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek po całym dniu zwiedzania.

Facebook