Dlaczego warto wyjechać na Work&Travel USA?

work&travel

Studia to doskonały czas na podróże i zdobycie doświadczenia zawodowego. Work and Travel USA jest programem, który łączy te dwie aktywności. W planie wyjazdu znalazło się łącznie 5 długich miesięcy – maksymalnie 4 z nich przeznaczone jest na pracę, a pozostałe 30 dni na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych. Dowiedz się jakie korzyści czekają Cię w trakcie wyjazdu oraz po powrocie do kraju.

Perełka w CV

work&Travel cvObecnie gospodarka Stanów Zjednoczonych jest liderem światowego rankingu. Miejsc pracy nie brakuje, dlatego amerykański rząd prowadzi program przyjmowania studentów z innych państw na letnie staże i wakacyjne zajęcia dorywcze. Uczestnicy programu Work and Travel na ogół jego uczestnicy otrzymują stanowiska w hotelach, kurortach wypoczynkowych, parkach rozrywki i sklepach. Mimo, iż nie są to prestiżowe posady, mogą wiele wnieść do Twojego CV. W większości polskich firm warunkiem koniecznym jest dziś znajomość języka obcego, a najbardziej przydatnym jest wciąż angielski. Podczas pobytu w USA z pewnością dopracujesz swoje umiejętności komunikacyjne i zyskasz łatwość w porozumiewaniu się. Amerykańskie społeczeństwo jest niezwykle zróżnicowane, nie brak w nim latynosów, afroamerykanów, hindusów, azjatów i wielu innych nacji. Drugą ważną kwestią jest obcowanie z ludźmi o różnym kolorze skóry, odmiennych wyznaniach i pochodzących z zupełnie innej kultury. Dzięki temu nauczysz się pracować z wieloma osobami i zdobędziesz cenne kontakty. Potencjalny pracodawca szybko zauważy, że ma przed sobą człowieka, który wykona powierzone zadanie, bez względu na przydzielony zespół.

Nauka nie tylko języka

Work and Travel pozwala na zdobycie cennych umiejętności – nie tylko stwarza warunki do nauki języka czy obcowania z innymi kulturami, ale także zarządzania czasem oraz samodyscypliny. Jak wynika z prowadzonych badań to dwie cechy, których najczęściej poszukują pracodawcy wśród kandydatów do pracy. Sam wyjazd do obcego kraju, oddalonego o 12 godzin lotu samolotem wiele mówi o charakterze i postawie starającego się o posadę. Taka decyzja świadczy o odwadze, otwartości, chęci odkrywania i ciekawości świata, co stanowi pożądane atrybuty na stanowiskach kreatywnych. Ponadto obcowanie z inną kulturą daje Ci wiele możliwości poznawczych. Zyskujesz zarówno wiedzę, którą z pewnością nie raz wykorzystasz w przyszłej pracy (zwłaszcza w przedsiębiorstwie o charakterze międzynarodowym), jak i cenne informacje o obcej kulturze, choćby te dotyczące tradycji i zachowań. Wykorzystasz je doskonale, gdy na przykład w drzwiach Twojego nowego miejsca pracy stanie amerykańska delegacja. Być może jako jedyny w firmie będziesz wiedział, iż przyjezdnych kontrahentów ze USA nie należy pytać o upodobania polityczne, a proponując coś do picia i tak wybiorą kawę, a kwestia zarobków w publicznej rozmowie jest niedopuszczalna. Pamiętaj, że takie małe rzeczy i uprzejmości, mogą być źródłem sukcesu w prowadzonych rozmowach.

Podróże po innej kulturze

park narodowy zion usaProgram Work&Travel to nie tylko okazja do zdobycia cennego doświadczenia i kolejnej pozycji na liście pracodawców w Twoim CV. Drugą część wyjazdu stanowią bowiem podróże. Przez cały miesiąc możesz zwiedzać wybrane przez siebie miejsca, parki rozrywki, parki narodowe oraz wielkie miasta, które nigdy nie śpią, jak choćby Las Vegas czy centra amerykańskiej popkultury, jak np. Nowy York czy Hollywood. Oprócz pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń, nie wolno zapominać o kontakcie z inną mentalnością i tradycją. Na pewno wiele z symboli obecnych w Stanach Zjednoczonych kojarzysz z filmów, muzyki czy seriali. Wyjazd do Ameryki to jedyna, niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć tego wyjątkowego dziedzictwa na własnej skórze. To prawdziwy rarytas nie tylko dla fanów Przyjaciół czy Seksu w wielkim mieście, ale to także prawdziwa gratka dla wszystkich Europejczyków. Zetknięcie z multikulturowym społeczeństwem jest fascynujące, w jednym mieście możesz spotkać zarówno białych obywateli o brytyjskich, irlandzkich korzeniach, jak i Latynosów, czarnych Afrykanów i Azjatów. Współpraca z tak różnorodnym środowiskiem pozwala zniwelować ewentualne uprzedzenia i stereotypy, co pozytywnie wpływa na światopogląd i budowanie kontaktów w przyszłości.

Wyjazdy na Work&Travel to nie tylko wspaniała okazja do nauki języka angielskiego, ale to także okazja, aby zdobyć przydatne umiejętności i zyskać wiele nowych kontaktów. Dodatkowo zdobyte doświadczenie będzie bardzo korzystnie wyglądać w Twoim życiorysie i sprawi, że pracodawcy będą spoglądać w Twoją stronę przychylnym okiem. Zapoznaj się z ofertą  wyjazdów na program Work&Travel USA.

Facebook