Dlaczego warto zwiedzić Chicago?

ikona chicago

Wraz ze swoimi przedmieściami, Chicago stanowi dom dla blisko dziesięciu milionów mieszkańców. Tworzy trzecią największą aglomerację w Stanach Zjednoczonych – Chicagoland. Nazywane niekiedy Wietrznym Miastem (Windy City) stanowi centrum biznesu, nauki i kultury rejonu Midwest. Jakie atrakcje oferuje przybywającym do niego turystom?

Największą atrakcją miasta jest Navy Piermiejskie molo zlokalizowane na Jeziorze Michigan. To miejsce, w którym można odnaleźć dziesiątki sklepów, przestrzeni rekreacyjnych, restauracji czy innych atrakcji. Ta ogromna metropolia jest szczególnie rozpoznawana przez turystów ze względu na liczne i wyjątkowe muzea. Dla wygody turystów, którzy są chętni na ich zwiedzenie, miasto oferuje możliwość zakupu karty miejskiej, która upoważnia do wizyty w pięciu miejscach tego typu – co dodatkowo znacznie obniża koszty. Warto przyjrzeć się najbardziej popularnym z nich:

field museumField Museum – Muzeum Historii Naturalnej, w którym znajduje się niemal kompletny szkielet tyranozaura Sue, a także liczne eksponaty antropologiczne i zoologiczne. Obejrzeć można tu egipskie mumie, ekspozycje dotyczące ewolucji życia i planety, a także bogatą kolekcję diamentów i minerałów.

Museum of Science and Industry – to podobno największe muzeum naukowe na zachodniej półkuli. Można tu zobaczyć ekspozycje takie jak replika kopalni węglowej, niemiecką łódź podwodną U-505, przechwyconą w czasach II Wojny Światowej, a także prom kosmiczny Apollo 8, dzięki któremu człowiek pierwszy raz dotarł na orbitę Księżyca. Ciekawym uzupełnieniem zwiedzania dla entuzjastów nauki jest Adler Planetarium – w którym można zobaczyć nie tylko zabytkowe przyrządy astronomiczne, ale też pokazy astronomiczne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii w rzeczywistości wirtualnej.

shedd aquariumShedd Aquarium – to miejsce odwiedzane przez blisko 2 miliony gości rocznie. Przez długi czas było największym obiektem tego rodzaju na całym świecie. Można tu zobaczyć najstarszą żyjącą w niewoli rybę z gatunku rogoząbu australijskiego. Udostępniona jest też wielka rafa koralowa oraz Oceanarium, w którym żyją delfiny, białucha oraz inne ssaki wodne.

Art Institute of Chicago – to miejsce udostępniające ogromną, bo liczącą blisko 3500 dzieł, kolekcję sztuki kontynentalnej, w tym głównie malarstwa europejskiego. Znaleźć można tu dzieła El Greco, Maneta, van Gogh’a, Paula Cezanne, Modiglianiego czy Augusta Renoir. Zainteresowani sztuką dobrze odnajdą się także w Museum of Contemporary Art.

lincoln park zooDodatkowo w mieście znajdują się też duże ogrody zoologiczne i parki – takie jak Lincoln Park Zoo, Brookefield Zoo, Grant Park czy Lincon Park. W tym pierwszym zaobserwować można życie dużych kotów, małp, pingwinów oraz niedźwiedzi polarnych. Na jego terenie od blisko 200 lat rośnie też dąb, który ma być o trzy lata starszy od samego Chicago. W Brookefield Zoo ciekawą atrakcją jest Tropic World – założona w 1980 roku, pierwsza na świecie przestrzeń symulująca klimat lasu deszczowego.

Ciekawym i wartym zobaczenia miejscem jest także Wieża Willis – znana do 2009 roku jako Sears Tower. Do 1997 roku był to największy wieżowiec na świecie. Odważni mogą wjechać na 103. piętro budynku, by obejrzeć przepiękną panoramę metropolii.

Wszystkie powyżej opisane miejsca to tylko największe i najbardziej popularne atrakcje Chicago. Oprócz nich miasto oferuje tysiące zachwycających galerii, sklepów, klubów, restauracji czy kawiarni, w których każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Facebook