Havasu Falls – lazurowe wodospady

lazurowe-wodospady-usa

Jest wiele rankingów, które opisują najpiękniejsze miejsca na świecie, nie sposób jednak zamieścić tam wszystkich perełek, które stworzyła natura. Właśnie tak jest również w przypadku często pomijanych w przewodnikach lazurowych wodospadów – Havasu Falls. Zdjęcia nawet w małym stopniu nie oddają obrazu tego, bo czy może być coś piękniejszego niż kolorowa oaza na środku pustyni?

Niezapomniana wyprawa

havasu-falls-lazurowe-wodospadyWidok Kanionu Kolorado w Arizonie uznawany jako ósmy cud świata, który zna chyba każdy. Rozchodzące się po horyzont brązowo – pomarańczowe pasma skalne składające się z łupków, piaskowców i granitów o zachodzie słońca to częsty obraz na blogach czy w książkach o Ameryce. Ma on jednak do zaoferowania o wiele więcej niż popularny obraz z pocztówki. Planując podróż warto poszukać mniej turystycznych atrakcji, które dostarczą jeszcze bardziej niezapomnianych widoków i satysfakcji, a wycieczka będzie miłym wspomnieniem. Trzeba się do niej odpowiednio przygotować i zgromadzić potrzebne informacje. Jeżeli lubisz piesze trekkingi i dobrze znosisz wysokie temperatury to właśnie wyprawa do wodospadu Havasu Falls skarbu Kanionu Kolorado będzie dla ciebie idealnym sposobem spędzenia czasu. Cała trasa nie należy do najprostszych i najkrótszych, ale nie można się zniechęcać na samym początku. Przede wszystkim trzeba pamiętać o wygodnych butach, kremie z filtrem, nakryciu głowy i najważniejsze – dużym zapasie wody. Na dobrze utrzymanym i poprawnie oznakowanym szlaku znajduje się również indiańska wioska Supai Village, w której można uzupełnić zapasy, jednak trzeba mieć na uwadze, że ceny znacznie odbiegają od tych w zwykłych sklepach.

Havasu Falls – bajkowy obrazek

Idealny przykład na to, czym jeszcze może zaskoczyć nas natura jest błękitno – turkusowy strumień wylewający się z litej skały Kanionu Kolorado, co jest wprost nie do pomyślenia. Niebieski kolory wody oraz czerwone skały stwarzają niezapomniany kontrast. Stając przed wodospadem można mieć wrażenie, że jest to scena z filmu fantasy. Po opadnięciu pierwszego wrażenia, można wziąć orzeźwiającą kąpiel w jeziorku, trzeba jednak pamiętać, że temperatura powietrza znacząco różni się od temperatury wody. Wyprawę do Havasu Falls należy zaplanować na przynajmniej dwa dni, bowiem noc na kempingu pod gwieździstym niebem w takich okolicznościach natury to kolejna atrakcja, której nikt nie powinien sobie odmawiać. Odpoczynek w jednym z najpiękniejszych miejsc na całej ziemi to coś, co powinien przeżyć każdy miłośnik podróży. Dodatkowo potrzebny jest czas na regenerację sił do powrotnego trekkingu. Dla tych, którzy mają mniej czasu, a trochę szczęścia i większy budżet dostępna jest opcja powrotu helikopterem dostarczającym żywność do wioski.

Z pewnością ciężko będzie opuścić to miejsce i znaleźć kolejne, które zrobi takie ogromne wrażenie. Lazurowe wodospady to potęga natury w najlepszej okazałości. Dodatkowo zdjęcia pokazujące Havasu Falls wyglądają niczym z okładki najlepszych pism podróżniczych, będą więc niezapomnianą pamiątkę na długie lata.

Facebook