Hollywood – co skrywa światowa stolica kina?

hollywood

Hollywood jest znane również jako fabryka snów ze względu na historię zawrotnych karier gwiazd kina. Przemysł filmowy i świat celebrytów to również hasła, które kojarzone są z tym miejscem przez większość osób. Nie ulega więc wątpliwości, że ten symbol branży rozrywkowej to absolutny must have na mapie podróży każdego kinomana. Jakie atrakcje kryje w sobie Hollywood? O tym poniżej.

Aleja gwiazd i muzeum figur woskowych

hollywoodAleja gwiazd to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata i jeden ze symboli LA. Tworzą ją charakterystyczne kafelki z wizerunkami pięcioramiennych gwiazd, w których mieszczą się nazwiska najpopularniejszych ludzi i postaci kina, np. Sharon Stone czy nawet myszka Mickey. Kolejną atrakcją dla miłośników świata celebrytów jest muzeum figur woskowych. Można w nim obejrzeć podobizny sławnych gwiazd kina świata polityki czy show biznesu, np. Grety Garbo. Turyści chętnie robią sobie zdjęcia z figurami woskowymi i nie ma się temu co dziwić, ponieważ to ciekawa pamiątka oraz namiastka spotkania ze swoim idolem.

Napis “Hollywood”

Wycieczka do fabryki snów bez zdjęcia ze słynnym napisem byłaby dla wielu czasem straconym. Jest to najpopularniejsza atrakcja Hollywood, która niestety często padała ofiarą aktów wandalizmu. Właśnie dlatego Tom Hanks wraz ze Stevenem Spielbergiem postanowili wykupić działkę, na której terenie znajduje się napis, aby mogła obecnym stanem cieszyć turystów i dalej być symbolem Hollywood. Tym sposobem atrakcja przetrwała chwile kryzysu, niezmiennie ciesząc przybyłych do LA.

Chiński Teatr

Ostatnia atrakcja Hollywood to nie lada gratka dla miłośników teatru oraz kultur wschodu. Mowa o Chińskim Teatrze Graumana, który zachwyca nie tylko charakterystyczną konstrukcją architektoniczną, ale i ciekawą, niebanalną jak na Hollywood przystało, historią. Chiński Teatr otwarto w 1927 na okoliczność premiery w ”Króla Królów”. Oprócz tego w jego wnętrzu odbyło się kilka gal wręczania Oscarów, a na posadzce przy wejściu znajdują się odlewy dłoni gwiazd, które tam miały zaszczyt gościć. Miejsce to często stanowi przestrzeń, w której odbywają się prestiżowe bankiety, przyjęcia czy premiery teatralne.

Jak widać w Hollywood można zobaczyć naprawdę wiele ciekawych obiektów i przeżyć swój american dream. Jest to miejsce rodem jak z baśni, oferujące niespotykane w żadnym innym zakątku świata atrakcje. Hollywood łączy w sobie historię światowego kina, a także jest obecne w tym współczesnym, ponieważ zachowuje stałą popularność i nieśmiertelność w przeciwieństwie do innych słynnych miejsc.

Facebook