Hollywood – filmowa moc atrakcji!

Hollywood

Hollywood jest jednym z pierwszych haseł łączonych z filmami powstającymi w Stanach Zjednoczonych. Miejsce to obrosło prawdziwą legendą wśród miłośników kina. Każdy kto ma wątpliwości, czy amerykańska stolica gwiazd warta jest odwiedzenia, powinien zobaczyć jakie atrakcje czekają na niego w tym wyjątkowym miejscu.

Hollywood panoramaJednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli jest oczywiście ogromny napis Hollywood. Co ciekawe, nie zawsze był atrybutem promującym miasto. Ten ponad 90-letni napis początkowo reklamował konsorcjum developerskie. Oryginalny tekst brzmiał Hollywoodland i podświetlony był ponad czterema tysiącami żarówek. Po czasie wpisał się w przestrzeń na tyle, że władze postanowiły zachować go w skróconej wersji – jego kształt nie zmienił się od tego czasu. Będąc w okolicy nie można przegapić możliwości zobaczenia obserwatorium Griffitha. Fani dawnego kina akcji od razu rozpoznają w nim miejsce kultowej walki na noże z filmu „Buntownik bez powodu”. Oprócz możliwości poczucia się jak członek obsady, lokalizacja daje możliwość zobaczenia przepięknej panoramy miasta. Widok miejskiego gwaru najlepiej podziwiać wczesnym rankiem – wschodzące słońce oświetlające wzgórza i aglomeracja ciągnąca się niemal po horyzont to doskonały temat wyjątkowego zdjęcia pamiątkowego.

Zjeżdżając krętymi drogami do popularnej Fabryki Snów, należy przygotować się na jeszcze więcej filmowych motywów. Sztandarową atrakcją miasta jest aleja gwiazd – chodnik biegnący między kinami, teatrami i rewiami wybrukowany jest pamiątkowymi tablicami. Ikony świata sztuki zostawiają tu po sobie pamiątkę. Licząc na zobaczenie fragmentu ich codziennego świata można udać się na wycieczkę wokół rezydencji znanych i lubianych postaci show-biznesu. Większość celebrytów nie mieszka co prawda w samym Hollywood, jednak nie trudno natrafić na oferty biur prowadzących takie objazdy. Dla prawdziwych kinomaniaków, którzy nie zadowolą się jedynie przejazdem, przygotowano możliwość zobaczenia Paramount Pictures od środka.

Studia filmowe otwierają swoje podwoje pokazując miejsca, w których kręcone są chociażby seriale. Wycieczki prowadzone są w małych grupach, a na ich trasie znaleźć można na przykład makiety ulic Nowego Jorku. Olbrzymie hale, mieszczące sceny będące na co dzień tłem dla programów, pozwalają zobaczyć znane widowiska od kulis. Miłym akcentem będzie także możliwość zobaczenia ławki, na której odbywała się narracja filmu Forrest Gump. Chcąc poczuć się jak gwiazda, dobrym kierunkiem będzie Dolby Theatre. Nazwa z początku może nie budzić skojarzeń, jednak wnętrze dobrze znane jest miłośnikom kina. To właśnie on gości w swych murach galę rozdania Oscarów. Zajęcie miejsca na widowni i wyobrażenie sobie nominacji do nagrody akademii jest niepowtarzalnym uczuciem.

Universal StudiosSpragnieni rozrywki odnajdą się w Universal Studios. Na jego terenie znajduje się luna park, którego motywy przewodnie oparte są na słynnych kinowych produkcjach. Zwiedzanie dodatkowo uatrakcyjniają pokazy kaskaderskie i stworzone specjalnie do tego miejsca fragmenty filmów i bajek. Chcąc na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa, warto odwiedzić Disney’s Hollywood Studios. Podzielone tematycznie sekcje przypomną czasy beztroski w towarzystwie myszki Miki i psa Pluto.

Stolica gwiazd nie rozczaruje też osób liczących na znalezienie dobrego muzeum. Zwiedzenie Hollywood Heritage Museum to jedna z niewielu okazji zobaczenia archiwaliów związanych z historią amerykańskiej kinematografii. Artefakty kina niemego, dokumenty i pamiątki filmowej przeszłości są prawdziwymi białymi krukami. Okręgowe muzeum sztuki znajdujące się także w Hollywood zasłynęło na świecie z niepowtarzalnej kolekcji prekolumbijskich masek.

Nazwa Fabryka Snów nie wzięła się znikąd. Ludzie z całego świata przybywają do filmowej stolicy marząc o wielkiej karierze. Grzechem zatem byłoby nie postawić się choć na chwilę w ich sytuacji i nie sprawdzić, jaki sen czeka na turystów u podnóża wzgórz.

Facebook