Houston, czyli co warto zobaczyć w największym mieście Texasu

houston

Houston to ogromna metropolia położona blisko wybrzeża Zatoki Meksykańskiej – jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Mieszka w nim około dwóch milionów Amerykanów, tworzących niepowtarzalną, zróżnicowaną społeczność. Co warto zobaczyć w Houston, czyli największym mieście Texasu?

Houston – serce Teksasu

Pomimo tego, że Houston nie znajduje się w centralnej części stanu Teksas, miasto to można nazwać sercem regionu, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata. Metropolia ta, zawdzięczająca swoją nazwę amerykańskiemu politykowi, generałowi Samuelowi Houstonowi odznacza się bowiem atmosferą wielokulturowego zgiełku sprawiającą, że każdy jest w stanie znaleźć w wybranej dzielnicy coś interesującego dla siebie. Na blisko 1700 km² rozpościera się niezwykle oryginalny krajobraz, łączący piękno lokalnej przyrody i charakterystyczną zabudowę, tworzoną w większości przez drapacze chmur. O specyfice miasta decyduje również jego globalizm – Houston jest uznawany za bardzo ważny ośrodek rozwoju przemysłu energetycznego, aeronautyki, a ponadto miejsce sprzyjające promocji kultury.

Co warto zobaczyć w Houston?

Wycieczkę po Houston najlepiej rozpocząć od przyjrzenia się rozrywkowej dzielnicy śródmiejskiej, czyli tak zwanego Theater District. Podczas zwiedzania można tam obejrzeć między innymi Verizon Wireless Theater, będący znanym miejscem występów gwiazd estrady i komików. Poza tym na uwagę zasługują liczne muzea (jest ich aż 19) znajdujące się w bliskiej odległości od siebie – bez konieczności opłaty za wstęp turyści zyskują szansę podziwiania artefaktów znajdujących się w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Nauk Przyrodniczych. Po nacieszeniu wzroku widokiem wytworów kultury, warto udać się na spacer wzdłuż ścieżek najładniejszych parków Houston. Należą do nich przede wszystkim ten położony obok rzeki Buffalo Bayou – obejmujący obszar około 160 hektarów, w tym malownicze zatoki umożliwiające uprawianie sportów wodnych. Wyjątkową atrakcję miasta stanowi również park wodny Geralda D. Hinesa, zachwycający monumentalną fontanną, przypominającą prawdziwy wodospad.

Dla miłośników nauki, sportu i natury

houstonW Houston nie ma miejsca na nudę, dlatego po pierwszym rozpoznaniu najciekawszych dzielnic miasta nadal pozostaje wiele bardzo atrakcyjnych punktów do zobaczenia. Entuzjastom tematyki związanej z odkrywaniem kosmosu bez wątpienia spodoba się wizyta w Space Center Houston – olbrzymim kompleksie naukowym, zarządzanym przez badaczy NASA. Na miejscu można zobaczyć replikę promu Independence, a także prawdziwą skałę księżycową. Oprócz wykorzystania możliwości poszerzenia swojej wiedzy o tym, co znajduje się poza naszą planetą, w Houston każdy powinien także skusić się na przechadzkę po zoo w Hermann Park. Schronienie znalazło tam aż 6000 różnych gatunków zwierząt, takich jak lwy morskie, żyrafy i wydry, które można podziwiać z bliska, a nawet wziąć udział w ich karmieniu.

Houston, czyli największe miasto Texasu to miejsce pełne różnorodnych atrakcji turystycznych. Ciekawy plan zwiedzania mogą tutaj zrealizować zarówno miłośnicy obiektów przyrodniczych, jak i kulturalnych. Niesamowite wrażenie na każdym zwiedzającym wywrze bez wątpienia niesamowity klimat Houston, będącego najokazalszą metropolią tamtejszego regionu.

Facebook