Illinois – tych atrakcji nie możesz przegapić!

illinois

W Illinois, jednym ze stanów w USA, położone jest trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto tamtego rejonu – Chicago. To tuż obok Los Angeles i Nowego Jorku miejsce, które trzeba odwiedzić, będąc w Ameryce. Co jeszcze czeka na Ciebie w Illinois? Jakie atrakcje warto zobaczyć i bez których wycieczka nie może się obyć? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystko stanie się jasne.

Miejsca, które warto odwiedzić w Illinois

IllinoisKażdą wycieczkę warto zaczynać od lekkiej dawki historii, która pozwoli rzetelnie ocenić odwiedzany kraj. W Illinois podróż warto poświęcić stolicy stanu, Springfield, która jest narodowym miejscem pielgrzymek przede wszystkim dla miłośników historii. To tu żył Abraham Lincoln, gdzie pracował przed swoją prezydenturą i także tutaj znajduje się jego grób. Warto odwiedzić Bibliotekę Prezydencką i Muzeum Abrahama Lincolna, gdzie znajduje się cały zbiór książek i materiałów z wojny secesyjnej, a także rękopisy i gazety z tego stanu. W muzeum natomiast zobaczysz między innymi odtworzenie Teatru Forda, które przedstawia ikoniczne wydarzenia z życia prezydenta. Pozostając jeszcze chwilę w Springfield, można udać się do ogrodu botanicznego Washington Park. Składa się on ze szklarni oraz oranżerii z tropikalnymi roślinami, a atrakcje czekają zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dodatkowym atutem jest możliwość zarezerwowania bezpłatnej wycieczki z przewodnikiem dla większych grup.

Kolejnym miejscem w Illinois, które trzeba zobaczyć, jest Chicago. Na zwiedzenie tego miasta jeden dzień może nie wystarczyć, dlatego warto zarezerwować na nie więcej czasu. Punktem numer jeden na liście rzeczy do zobaczenia powinien być Millenium Park, gdzie stoi słynna fasolka, w której można zrobić zdjęcie swojego odbicia. Następną atrakcją jest Willis Tower i szklany balkon, na którym można sprawdzić swoje nerwy, a później odprężyć się podczas rejsu po jeziorze Michigan. Miejscem, które kontrastować będzie z wielkomiejskim stylem Chicago, jest Rockford. To niewielkie miasteczko, w którym często organizowane są wydarzenia kulturalne w parku Sinnissippi Park.

Co warto wiedzieć o Illinois?

illinoisTo właśnie w Illinois, a dokładniej mówiąc w Chicago, początek ma legendarna Droga 66. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu była ona głównym traktem dla ludzi uciekających przed kryzysami gospodarczymi ze wschodu na Dziki Zachód – dzisiaj jednak jej rola spadła w znaczeniu i jest historyczną drogą-muzeum. Jednak nie brakuje chętnych, którzy mimo wszystko podejmują się wyzwania, aby przemierzyć Route 66 z wiatrem włosach na motocyklu. Chicago rocznie odwiedzane jest przez ponad 45 milionów turystów. Aby to dokładnie zobrazować, wystarczy wyobrazić sobie, że jest to ilość wszystkich mieszkańców Polski i jeszcze jedna, dodatkowa Warszawa. Warto wiedzieć także co nieco o obyczajach panujących w Ameryce przed wycieczką w to miejsce. Jednym z nich jest kwestia napiwków w restauracjach, u fryzjera, kosmetyczki itp. – generalnie we wszystkich miejscach, w których pracujący świadczą usługi. W Ameryce napiwek to „dobrowolny przymus” – o ile w Polsce panuje przekonanie, że to tylko dobra wola korzystającego z usługi, o tyle w USA jest to obowiązek każdego z nich korzystającego. Dodatkową informacją jest to, że podatek do produktów doliczany jest dopiero przy kasie – a zatem ceny na metkach w amerykańskich sklepach mogą się różnić od tych, które widnieją później na paragonach.

Jeśli chcesz, by Twój amerykański sen się spełnił, koniecznie odwiedź Illinois i wypróbuj tę moc atrakcji, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym wpisie. Jednak ten stan to o wiele więcej niż można ująć w kilku słowach – gdy już dotrzesz na miejsce, przekonasz się o tym na własne oczy.

Facebook