Islands of Adventure – park rozrywki, który trzeba odwiedzić

Stany Zjednoczone są prawdziwą kolebką najlepszych parków rozrywki na świecie, dlatego przyjeżdżając do USA warto odwiedzić którykolwiek z nich. Jednym z najciekawszych parków tematycznych, wchodzących w skład kompleksu rozrywkowego Universal Orlando Resort jest powstały w 1999 r. Islands of Adventure.

hogwartPark ten znajduje się niedaleko Orlando, czyli miasta uznawanego za światową stolicę parków rozrywki, a ponadto w najbardziej słonecznym stanie USA, czyli na Florydzie. Przez cały rok działają tutaj aż cztery ogromne kompleksy rozrywkowe. Co więcej, sama Floryda jest stanem w którym zaraz po Kalifornii jest najwięcej atrakcji dla amatorów tego typu wrażeń – jest tam aż 20 innych parków rozrywki.

Park Islands of Adventure podzielono na 7 wysp tematycznych związanych m.in. z Parkiem Jurajskim, światem Harry’ego Pottera czy bohaterami komiksów Mervela, takimi jak Spiderman i Hulk. W parku znajdują się zarówno atrakcje przeznaczone dla dzieci i całych rodzin, jak również pokazy kinowe, atrakcje wodne oraz trzy ekstremalne kolejki górskie.

Za bilet jednodniowy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci powyżej 10 roku życia zapłacimy 155 USD, a uprawnia nas on do wejścia zarówno do Islands Of Adventure, jak również do parku Universal Studios Florida. Ponadto, jeśli kupimy bilet wstępu ważny przez więcej niż jeden dzień, to otrzymamy na niego zniżkę w wysokości 20 USD. Drogą internetową można również nabyć broszurę z kuponami, która pozwala zaoszczędzić około 150 USD na restauracje znajdujące się na terenie parku oraz pobliskie hotele.

park rozrywkiPark Islands of Adventure na tle innych kompleksów rozrywkowych wyróżnia się przede wszystkim tym, że wszystkie atrakcje są osadzone w klimacie znanych wszystkim filmów i bajek. Szczególną popularnością cieszy się powstała w 2010 r. kraina Harry’ego Pottera, która w pierwszym roku przyczyniła się do wzrostu obrotów parku aż o 30% i sprawiła, że odwiedziło go w sumie około 6 mln gości. Każda atrakcja w parku zaskakuje kreatywnością oraz bogatą formą, a dodatkowo urozmaicona jest ona możliwością spotkania swoich ulubionych bohaterów, np. Harry’ego i Hermiony przechadzających się po korytarzu precyzyjnie odtworzonego Hogwartu, pod którego wrażeniem była sama autorka powieści J.K. Rowling. Islands of Adventure zdobył trzy prestiżowe nagrody: I miejsce dla najlepszego parku tematycznego w 2010 i 2011 roku, I miejsce dla najlepszej nowej atrakcji w 2010 roku – „Harry Potter i zakazana podróż”, a także III miejsce dla najlepszej tematycznej restauracji w 2010 roku. Ponadto, zajmuje on 8 miejsce wśród parków rozrywki w USA biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających go gości.

Facebook