Jakie miejsca warto odwiedzić jesienią w USA?

jakie-miejsca-warto-odwiedzic-jesienia-w-usa

Stany Zjednoczone to niezwykłe miejsce. Krajobraz tego kraju zmienia się jak w kalejdoskopie z każdym kolejnym kilometrem. Jednak jesienią można odkryć zupełnie nowe oblicze Ameryki, dlatego zapraszamy w jesienną podróż po stolicy hamburgerów.

Dla fanów słońca

jesien-na-florydzieW Polsce jesień oznacza coraz niższe temperatury, większe opady deszczu i długie wieczory spędzane pod kocem z kubkiem herbaty. I chociaż w Stanach Zjednoczonych temperatura także spada, to nie na tyle, bo nie zażyć uroków słońca. Jesień na Florydzie oznacza temperaturę 30 stopni Celsjusza, dlatego plaże Sarasoty nadal przyciągają fanów sportów wodnych (na przykład parasailingu) i kąpieli słonecznych. Jeśli jednak wolisz inną formę wypoczynku w słońcu to będziesz zachwycony popularną na całym świecie trasą Route 66. Ta droga międzystanowa liczy aż 4000 kilometrów i jest rajem dla fanów motocykli. Przejeżdżając tą drogą zwiedzisz aż 8 stanów i kilka stref klimatycznych, jednak temperatury tutaj nigdy nie są tak niskie jak w Polsce jesienią.

Jesienne zwiedzanie

Urokiem jesiennego zwiedzania Stanów Zjednoczonych jest fakt, iż odwiedzających jest dużo mniej niż latem, dzięki czemu maleją ceny wielu atrakcji i nie ma wielkich kolejek do kas. W Kalifornii temperatura jesienią plasuje się na poziomie około 20 stopni Celsjusza, więc są to idealne warunki, by wyruszyć na zwiedzanie miast, bowiem atrakcji nie brakuje. Jako punkty obowiązkowe warto wybrać San Francisco z majestatycznym mostem Golden Gate na czele. Następnie można skierować się do Los Angeles, gdzie warto pieszo wspiąć się po wzgórzu i z bliska zobaczyć biały napis “HOLLYWOOD”. Ostatnim punktem jesiennego zwiedzania na zachodnim wybrzeżu będzie San Diego, gdzie czeka Cię rejs wycieczkowy po wybrzeżu Oceanu Spokojnego. San Diego słynie ze swojej bazy marynarki wojennej, więc warto poświęcić czas na obejrzenie współczesnych okrętów wojskowych.

jesien-nowy-jorkJesień w Nowym Jorku to pozycja na liście “must see” każdego podróżnika. Central Park o każdej porze roku wygląda zupełnie inaczej, ale jesienią szczególnie zachwyca. Liście drzew w odcieniach czerwieni, żółci i pomarańczu tworzy niemalże bajkowy obraz. Jesienią ceny hoteli w Nowym Jorku są dużo niższe niż w sezonie letnim, dlatego koszty nie stanowią wymówki, by nie odwiedzić tego miasta. Ponadto 5 listopada w Nowym Jorku odbywa się słynny maraton, który przyciąga fanów biegania. Jest to wielkie wydarzenie, które kończą koncerty w Central Parku. Trzeba przeżyć to chociaż raz w życiu niekoniecznie jako uczestnik, ale jako kibic z transparentem. Swoje zwiedzanie Ameryki w jesiennych barwach warto zakończyć w stolicy kraju – Waszyngtonie. Tam również drzewa barwione na kolory złota o różnej intensywności są piękną scenerią do robienia zdjęć i pieszych wędrówek. W Waszyngtonie warto udać się na ryby lub spływ kajakowy, albo na festiwale, których jesienią tam nie brakuje.

Bez względu na to, ile razy byłeś w Ameryce lub jeśli nie byłeś w niej nigdy, to koniecznie zobacz ten niezwykły kraj w jesiennej odsłonie. Ilość atrakcji i piękno natury o tej niezwykłej porze roku sprawi, że zapamiętasz tę wycieczkę na całe życie.

Facebook