Jezioro Tahoe, czyli rajski zakątek USA

jezioro-tahoe-rajski-zakatek

Jezioro Tahoe to jedno z najpiękniejszych miejsc w Stanach Zjednoczonych które prezentuje się niezwykle zarówno latem, jak i zimą. Można tam zorganizować biwak, piknik albo pojeździć na nartach czy snowboardzie. Miasteczko South Lake Tahoe oferuje wiele atrakcji oraz miejsc noclegowych dla odwiedzających. Warto zaznaczyć to miejsce na liście “must see” podczas wycieczki do USA.

Jezioro Tahoe – najczystsze jezioro USA

jezioro-tahoeJezioro Tahoe leży na granicy stanu Kalifornia oraz Nevada w górach Sierra Nevada na wysokości 1897 m n.p.m. Jezioro powstało około 2-3 mln lat temu. Ten wodny akwen jest drugim co do głębokości jeziorem w Stanach Zjednoczonych, bo ma aż 501 m w najgłębszym punkcie oraz powierzchnię o wielkości 497 km2, czyli niewiele mniejszą niż Warszawa. Woda w jeziorze jest tak czysta, że według Krążka Secchiego widoczność sięga aż do 20 m – to bardzo imponujący wynik. Czystość wody przyczynia się do występowania makrofitów oraz glonów. Latem jezioro Tahoe przyciąga do siebie plażowiczów, fanów pływania, kajakarstwa i windsurfingu, zaś zimą spotkać tam można wielu narciarzy i snowboardzistów. Piękna sceneria otaczających gór gwarantuje niezapomniane widoki i przeżycia.

Tessie – potwór z jeziora Tahoe

Tak jak szkockie jezioro Loch Ness ma swojego potwora, tak jezioro Tahoe w swoich głębinach kryje swoją poczwarę. Według opowieści, które snuły plemiona Washoe oraz Paiute w XIX wieku Tahoe zamieszkuje potwór, który ma długość od 3 do nawet 25 metrów. Charakterystyczny jest ponoć kolor stwora, ponieważ mieni się on odcieniami czerni i turkusu. Jego skóra opisywana jest jako gładka, pomimo wyglądu przypominającego gada. Od wielu lat turyści podobno widzą potwora w wodzie jeziora Tahoe, ostatnia taka relacja miała miejsce w 2006 roku. Wiele zdjęć zrobionych nad jeziorem zawiera ciemne cienie będące rzekomo ciałem Tessie. Legenda, która krąży po Tahoe i okolicach spowodowała, że Tessie stała się maskotką tych terenów. Warto wybrać się nad jezioro Tahoe i samemu poszukać Tessie – może akurat komuś się poszczęści i spotka turkusowe stworzenie.

South Lake Tahoe – ośrodek narciarski

Miasteczko South Lake Tahoe jak sama nazwa wskazuje jest położone na południowym brzegu jeziora Tahoe. Pomimo faktu, że miejscowość zamieszkuje około 42 000 ludzi to nie ma ona praw miejskich. South Lake Tahoe jest młodą miejscowością, która powstała w 1965 roku w wyniku połączenia się kilku dzielnic. Miasto to słynie przede wszystkim z wypoczynku, turystyki i rekreacji zarówno latem, jak i zimą. Można tam przyjechać o każdej porze roku i korzystać z atrakcji, które oferują tamtejsze okolice. W mieście znajduje się wiele barów, restauracji, sklepików oraz hoteli z kasynami. South Lake Tahoe to mekka dla fanów sportów letnich i zimowych, dlatego że w mieście znajduje się pole golfowe, pływalnia, kryte lodowisko, boiska, ścieżki rowerowe, kluby nurkowe i pola namiotowe. Jednak najbardziej pożądane tam są wyciągi narciarskie i stoki, które słyną ze swojej różnorodności pod względem długości i poziomu trudności zjazdu. Wielu Amerykanów i nie tylko spędza tam swoje ferie zimowe, ale także okres świąteczny. Stoki są czynne od listopada do maja, więc będąc w South Lake Tahoe warto mieć przy sobie narty i skorzystać ze śnieżnego szaleństwa. Ze względu na to, że miasteczko leży blisko granicy stanów Kalifornia i Nevada, można zobaczyć tam dwa zupełnie odmienne krajobrazy. Pierwszy z nich to swojski klimat – małe domki i spokój, zaś drugi to nowoczesne miasto z wysokimi oświetlonymi hotelami i kasynami. Dwa światy w jednym mieście, a do tego piękny górski krajobraz.

South Lake Tahoe to piękne miejsce z alpejskimi widokami i jeziorem Tahoe, które kryje w sobie tajemnicę, jednak nie odstrasza to turystów i fanów sportów zimowych przed skorzystaniem z atrakcji oferowanych przez tę okolicę.

Facebook