Kalifornia – jakie atrakcje są warte uwagi?

atrakcje-kalifornia

Kalifornia to jeden ze stanów na zachodnim wybrzeżu USA, który jest najludniejszym i trzecim co do wielkości stanem w tym kraju. Największe miasta Kaliforni to filmowe Los Angeles i strome San Francisco, ale atrakcji nie brakuje w całym stanie. Turystów przyciąga przede wszystkim słoneczna pogoda, która gości przez większą część roku oraz Ocean Spokojny, w którym można nauczyć się surfingu.

Most Golden Gate

most-golden-gateGolden Gate Bridge to niekwestionowany cud architektury, który łączy półwyspy San Francisco i Marin. Jego długość wynosi 2737 metrów, a wysokość w najwyższym punkcie 230 metrów. Swoją nazwę zawdzięcza pomarańczowemu kolorowi, który w promieniach słońca przypomina Złote Wrota. Most jest ważnym węzłem komunikacyjnym – miesięcznie przejeżdża przez niego około 3,4 mln samochodów. Warto zobaczyć ten obiekt, ponieważ jest on najsłynniejszym mostem stanu Kalifornia, a piękny kolor pozwoli zbliżyć się do Złotych Wrót.

Rodeo Drive

Rodeo Drive to prawdopodobnie najsłynniejsza ulica w Beverly Hills. Dlaczego wzbudza tak duże zainteresowanie? Zapewne chodzi o ilość luksusowych sklepów, które mieszczą się przy tej ulicy. Na Rodeo Drive swoje butiki mają takie marki jak Giorgio Armanii, Bottega Veneta, Bvlgari, Chanel, Hugo Boss, Gucci, Hermes, Ralph Lauren oraz Prada. Wielu mieszkańców stanu Kalifornia, jak i turystów nie stać na zakupy w tamtejszym rejonie, jednak samo zjawisko “window shopping” jest warte uwagi.

Dolina Śmierci

dolina-smierciDolina Śmierci to pustynny obszar słynący z ogromnych upałów. Temperatury sięgają tam aż 50 stopni Celsjusza, jednak miłośnicy natury nie zważając na skwar będą zachwyceni widokiem niesamowitych skalnych formacji erozyjnych. Miejscowość Furnace Creek to oaza w Dolinie Śmierci. Bujny, zielony, pełen palm i roślinności obszar to niecodzienny widok, gdyż z każdej strony otoczony jest pustynią. Kolejnym punktem zasługującym na podziw jest słone jezioro Badwater – jest to najniżej położony punkt w Ameryce, bowiem znajduje się on 86 metrów poniżej poziomu morza. Pustynny widok zapiera dech w piersiach, jednak biały piasek odbijający promienie słońca sprawia, że okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy element ubioru podczas wycieczki do Doliny Śmierci.

Kalifornijski Disneyland

Jeżeli jesteś fanem Kopciuszka, Myszki Miki i innych disneyowskich bohaterów to zdecydowanie jest to miejsce dla Ciebie. Disneyland to park rozrywki pełen karuzeli, zjeżdżalni, rollercoasterów. Oczywiście możesz także na żywo obejrzeć zamek Disneya, który pojawia się w każdej czołówce disneyowskich produkcji. Ten rozrywkowy raj to nie tylko miejsce dla dzieci, ale również dla dorosłych, bowiem każdy kto zna postacie bajkowe chciałby je zobaczyć na własne oczy. Dzień w Disneylandzie to wspaniały czas spędzony z rodziną w bajkowej i magicznej atmosferze. Pokaz fajerwerków na tle zamku to widok, który zostaje w pamięci przez całe życie.

Venice Beach

Venice Beach to dzielnica znajdująca się w Los Angeles. Słynie ona z betonowej promenady wzdłuż wybrzeża, na której spotkać można wielu performerów, artystów, skateboardzistów, sklepikarzy z pamiątkami i turystów. Venice Beach przyciąga również rowerzystów i spacerowiczów pięknymi zachodami słońca oraz palmami rosnącymi wzdłuż promenady. Bez wątpienia jest to obowiązkowy punkt na liście każdego podróżnika zwiedzającego ten stan.

Kalifornia kojarzy się głównie ze światem filmu i celebrytami przechadzającymi się ulicami Los Angeles, ale ten stan ma do zaoferowania dużo więcej. Jeżeli więc planujesz wycieczkę do tego słonecznego miejsca to gotową listę punktów “must see” masz gotową i śmiało możesz pakować walizkę.

Facebook