Karty i ubezpieczenia na wyjazdy zagraniczne

ubezpieczenie

Studia to najlepszy czas na poznawanie świata. Dlaczego więc, nie zacząć podróżować po krajach europejskich czy za oceanem, wybierając się do Stanów Zjednoczonych? Ubezpieczenia jakie proponują uczelnie, mają najczęściej ochronę ubezpieczeniową tylko na terenie Polski, co oznacza, że nie wystarczają do realizacji dalekich podróżniczych planów.

Na szczęście są rozwiązania, które oferują atrakcyjne ubezpieczenia dla studentów i młodych ludzi na całym świecie. Te zapewniają nie tylko gwarancję ochrony, ale dzięki nim można też skorzystać z wielu zniżek w wielu krajach.

Pośród najbardziej atrakcyjnych ubezpieczeń dla studentów wyjeżdżających na wakacje zagraniczne są następujące karty: ISIC, Euro<26 i Planeta Młodych.

Karta ISIC

Karta ISIC (International Student Identity Card) istnieje już od 1968 roku. Została ona objęta patronatem UNESCO. Jest to międzynarodowa karta studencka, która nie tylko potwierdza status studenta, ale również daje opcje ubezpieczenia.

O kartę mogą starać się studenci studiów dziennych, wieczorowych, zaocznych i doktoranckich – wystarczy posiadać ważną legitymację. Karta nie posiada ograniczeń wiekowych, istnieje możliwość wystawienia karty nawet uczniom gimnazjów i szkół średnich powyżej 12 roku życia.

Dodatkowo można zakupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Każdy pakiet ubezpieczeń, jaki jest w ofercie, można dokupić w każdej chwili co znaczy, że nie trzeba płacić za ubezpieczenia od rzeczy, które nas nie interesują np. sporty ekstremalne. ISIC oferuje zniżki (nawet do 50%) na terenie Polski i w wielu innych krajach. Zniżki dotyczą transportu, hoteli, kawiarni i wielu atrakcji – wstępów do muzeów czy kin.

Karta Euro<26

Europejska Karta Młodzieżowa honorowana jest w 38 krajach. Gwarantuje nie tylko ubezpieczenie, ale również tysiące zniżek. Kartę mogą posiadać wszyscy w wieku od 5 do 30 lat, a karta nie wymaga statusu studenta. Ubezpieczenia można dobierać indywidualnie do potrzeb. Istnieje możliwość ochrony ubezpieczeniowej się na terenie Polski, Europy oraz USA i Kanady. Dodatkową opcją jest ubezpieczenie od sportów ekstremalnych, można też zakupić dodatkowy pakiet ubezpieczeń dla rodzin posiadaczy kart, domów i mieszkań. Jeśli jest się szczęśliwym posiadaczem czterech kółek, można zakupić ubezpieczenie komunikacyjne (AC, OC).

Planeta Młodych

Karta Planeta Młodych zapewnia ubezpieczenia dla osób w wieku od 5 do 39 lat! W jej przypadku również nie jest wymagany status studenta. Ubezpieczenia oraz zniżki są honorowane nie tylko na terenie Polski i Europy, ale również USA i Kanady. Karta jest doskonałym rozwiązaniem jako ubezpieczenie turystyczne i ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka. Ubezpieczenie zawarte w karcie gwarantuje ochronę podczas nauki, praktyk, legalnej pracy i staży za granicą oraz wyjazdów zagranicznych. Karta ważna jest przez 365 dni od momentu wydania. Dodatkowo Karta kusi wieloma konkursami z atrakcyjnymi nagrodami.

Jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać? To zależy od wielu czynników. Każde z powyższych można dostosować indywidualnie do naszych potrzeb. Warto też sprawdzić w jakich krajach i w jakich miejscach obowiązują przyznane przez kartę zniżki. Dzięki nim można spędzić fajne wakacje i dodatkowo zaoszczędzić na kolejną podróż.

Bon Voyage!

Facebook