Key West, czyli Park Narodowy Dry Tortugas

key-west

Park Narodowy Dry Tortugas jest wysuniętym najdalej na południe terenem Stanów Zjednoczonych. W jego skład wchodzi kilka wysp z miastem Key West na czele. Swoim pięknem archipelag Florida Key co roku przyciąga wielu turystów, którzy będąc w Ameryce chcą poczuć karaibski klimat.

Kraina mostów na wodzie i huraganów

key-westWyspy archipelagu Florida Keys w Parku Narodowym Dry Tortugas łączy kilka mostów, jednak ten najbardziej spektakularny ma aż 7 mil i łączy ostatnie wyspy: Middle Keys oraz Little Duck Keys. Droga wiodąca przez mosty to US1 i jest ona jedną z najbardziej malowniczych dróg w całej Ameryce. “Overseas highway” kończy się w punkcie zero (MM0) i symbolizuje koniec Stanów Zjednoczonych. Park Narodowy Dry Tortugas co roku nawiedzają silne huragany, które wyrządzają wiele szkód. Trwają one najczęściej od czerwca do października, jednak nie zniechęca to turystów do odwiedzania tego zakątka świata. Co ciekawe, średnia roczna temperatura w tej części Florydy wynosi 26 stopni Celsjusza i jej poziom nigdy nie spada poniżej 0.

Prawa kurczaków na Florydzie i inne atrakcje

Key West ze względu na swoją niezwykłą lokalizację zasłużyło na charakterystyczną boję, nazwaną Southernmost Point, która informuje turystów, że znajdują się oni na najdalej wysuniętym na południe punkcie Ameryki. Dodatkowo zawiera ona informację, że do Kuby zostało zaledwie 90 mil. Jednakże jedną z największych atrakcji w tej części Florydy są… kury! Ptactwo to w Parku Narodowym Dry Tortugas posiada swoje prawa i oznacza to, że “wolne kury z Key West” mogą zostać adoptowane, jednak w żadnym wypadku nie można ich jeść. O rosole z Gypsy Chicken można zapomnieć, a obrońcy praw zwierząt bardzo tego pilnują i zachęcają do podpisywania petycji w obronie zwierząt. Key West to także raj dla fanów sportów wodnych, a w szczególności miłośników nurkowania. Wzdłuż wysp zatopniono wraki statków, które oprócz pięknej rafy koralowej stanowią największą atrakcję podwodnego świata.

Sławne osobistości na Key West

dom-hemingweyaWarto wiedzieć o tym, że na terenie Parku Narodowego Dry Tortugas znajduje się dom Ernesta Hemingwaya. Pisarz kupił tę rezydencję w 1931 roku i właśnie na jej terenie powstały jego największe dzieła, takie jak “Mieć i nie mieć” oraz “Komu bije dzwon”. Hemingway twierdził, że jest to najlepsze miejsce na ziemi, jakie kiedykolwiek znalazł, a obecnie jest to chętnie odwiedzana atrakcja turystyczna. Pięknu tego miejsca na ziemi uległ także prezydent USA Harry S. Truman. Właśnie tam zdecydował się on na domek zimowy, w którym przeżył 175 dni w ciągu 11 wizyt. W Little White House prezydent Truman odpoczywał od natłoku obowiązków, a dzięki warunkom naturalnym spędzał czas na wędkowaniu. Obecnie organizowane są wycieczki po domu zimowym prezydenta, które stanowią doskonałą lekcję historii.

Jeśli chcesz odwiedzić kraniec Stanów Zjednoczonych, to koniecznie wybierz się na teren Parku Narodowego Dry Tortugas. Właśnie tutaj odpoczniesz w karaibskim klimacie, ale nie będziesz się nudził, ponieważ atrakcji jest pod dostatkiem.

Facebook