Los Angeles – co warto zwiedzić w Mieście Aniołów?

Los Angeles

Los Angeles jest miastem położonym na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w stanie Kalifornia. Jest drugim po Nowym Jorku najludniejszym obszarem – liczy sobie około 4 milionów mieszkańców. Miasto Aniołów, bo tak też zwykło się określać Los Angeles, kreuje w turystach wyobrażenie o potędze metropolii, która kojarzy się z sukcesem i spełnieniem marzeń. A jak naprawdę wygląda życie Los Angeles i co warto zobaczyć, aby poczuć ducha tego miejsca?

Beverly HillsZ jednej strony słoneczne plaże, z drugiej malownicze wzgórza, a wszystko to wypełnia niezmierzona liczba drapaczy chmur i biurowców. Takim widokiem przywita turystów Los Angeles. Jest to również miasto kontrastów. Pełne przepychu dzielnice wyróżniają się na tle często spotykanego tłumu bezdomnych i imigrantów. Warto przejść się ulicami najmodniejszej i najbogatszej dzielnicy w Los Angeles. Beverly Hills, bo o nim właśnie mowa, znane jest z luksusowych domów wartych kilka milionów dolarów oraz drogich aut przemieszczających się po ulicach miasta. Najbardziej znaną częścią dzielnicy Beverly Hills jest ulica Rodeo Drive, na której znajdują się sklepy najlepszych marek świata mody oraz luksusowe butiki projektantów.

Najsłynniejszą jednak jest dzielnica Hollywood i wzgórze z olbrzymim napisem znanym z licznych produkcji filmowych. Miejscem wartym uwagi, a przy tym zawsze obleganym przez turystów, jest aleja gwiazd. Dla rodzin z dziećmi dużą atrakcją będzie z pewnością wycieczka do Disneylandu. Park rozrywki był marzeniem i ostatnią wolą wielkiego producenta oraz reżysera filmów animowanych, Walta Disneya, który stworzył to miejsce właśnie dla miłośników świata bajek. Kolorowa kraina ma wiele ciekawych rzeczy do zaoferowania swoim gościom. Kilka obszarów podzielonych jest na odrębne grupy tematyczne, a każda z nich dostarcza zainteresowanym wiele rozrywek. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Okręgowe Muzeum Sztuki, które w swoich zbiorach dysponuje między innymi kolekcją masek prekolumbijskich.

Griffith Park, wraz z obserwatorium, jest jednym z punktów wycieczki, których nie można przegapić. Rozprzestrzeniający się widok na panoramę Los Angeles każdy podróżujący zapamięta na długo. Warto wybrać się tam nocą, gdy oświetlone Miasto Aniołów robi piorunujące wrażenie.

Venice BeachLos Angeles to szczególne miejsce dla miłośników gorąca. Turystów, którzy całe dnie lubią wylegiwać się na słońcu, zachęcają do odwiedzenia liczne plaże, a na resztę między innymi czeka Santa Monica oraz deptak Venice Beach, które są popularnymi miejscami spotkań.

Los Angeles to mieszanka wielu kultur, szczególnie widoczna jest tutaj ogromna część hiszpańskojęzycznej społeczności, głównie pochodzenia meksykańskiego. By wczuć się w klimat tego miejsca, warto poświęcić kilka dni na zwiedzanie, a z pewnością będzie to niezapomniana przygoda.

Facebook