Miasto na Wzgórzu, czyli co skrywa w sobie Boston?

co-skrywa-w-sobie-boston

Boston jest miastem, które zdecydowanie zasługuje na swoją sławę. Jest nie tylko stolicą stanu Massachusetts, ale również rozwoju informatycznego, technologii, homarów i fasoli. Bliskość oraz bardzo przystępny dojazd z Nowego Jorku to kolejne plusy. Jakie są najlepsze atrakcje Miasta na Wzgórzu, których nie można przegapić będąc w tej części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych?

The Freedom Trail i Boston Common

Najlepszym punktem rozpoczynającym jakąkolwiek wycieczkę jest Park Boston Common założony w 1634 roku, który jest najstarszym parkiem miejskim w całych Stanach Zjednoczonych. Jest to miejsce, gdzie swoje wystąpienie miał Martin Luther King, a Jan Paweł II odprawiał tam mszę. Właśnie w tamtym miejscu rozpoczyna się The Freedom Trail – długa na 4 km trasa wycieczkowa, gdzie można odpłatnie wynająć przewodnika, który w stroju z dawnych czasów przedstawi najważniejsze punkty tejże drogi.

Uniwersytet Harvarda i Instytut Technologii

co-skrywa-w-sobie-bostonDla osób, które interesują się nowinkami technologicznymi, Boston to istny raj. To właśnie na Massachusetts Institute of Technology wynaleziono osobiste komputery, a pierwsza rozmowa telefoniczna Bella odbyła się właśnie w Bostonie. Na mieście spotkać można wielu studentów, którzy studiują na pobliskich uczelniach wyższych, między innymi na Harvardzie, gdzie zresztą nie brakuje też turystów, którzy uwielbiają robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczelnia ta jest uznana za jedną z najlepszych na świecie i właśnie tam Facebook miał swój początek.

Panorama miasta

Romantyczny wieczór przy zachodzie słońca z panoramą na piękne, oszklone wieżowce zaraz przy zielonym Piers Park? Warto wybrać się do East Boston niebieską linią metra, aby podziwiać takie widoki. To idealne miejsce na spacer, wypoczynek czy aktywność fizyczną z najbliższymi. Można tam uprawiać między innymi jogging, jeździć na rowerze czy rolkach. Miejsce to jest również idealne do wybrania się w pojedynkę, gdzie zapomnieć można o problemach i szybko upływającym czasie.

Najlepsze jedzenie? Tylko Faneunil Hall i Beacon Hill

co-skrywa-w-sobie-bostonJeżeli głód daje popalić, Boston daje możliwość wyboru najlepszych dań w cenach przystępnych dla każdego. Kultową potrawą w tamtejszych rejonach jest fasolka zasmażana w sosie, stąd nazwa – Fasolkowe Miasto. Mieszkańcy uwielbiają również owoce morza, homary i dorsze. Nic dziwnego, to w końcu portowe miasto otoczone wodą z prawie każdej strony. Wybierając się na Faneunil Hall – portowe hale, pełne punktów gastronomicznych, gdzie można spodziewać się tłumu wygłodniałych turystów, chętnych aby zakupić regionalne, pyszne dania w niskiej cenie. Najdroższa dzielnica miasta – Beacon Hill – to lokalizacja, która oferuje wędrówkę między wąskimi, brukowanymi uliczkami, gdzie domy zbudowane są z czerwonej cegły i piaskowca Brownstone. Znaleźć w niej można najróżniejsze, ekskluzywne restauracje z całego świata, które zaskoczą smakiem, a także wachlarzem cen.

Nie tylko atrakcje Bostonu powodują, że zasługuje on na tłumne odwiedziny. Niesamowity klimat, architektura oraz krajobraz miasta powinny zachęcić każdego do wizyty. Nie trzeba poświęcać kilku dni, aby zwiedzić całą stolicę Massachusetts. Tak naprawdę wystarczy jednodniowa wycieczka, aby zobaczyć najbardziej wartościowe miejsca, jednak jesteśmy przekonani, że miasto to potrafi w sobie rozkochać i przyciągnąć na dłużej.

Facebook