Najpiękniejsze parki narodowe w USA

parki-narodowe-w-usa

W całych Stanach Zjednoczonych znajduje się aż 59 parków narodowych i każdy z nich jest na swój sposób piękny i wyjątkowy. Dla większości zwiedzających bezpośredni kontakt z potęgą natury to niezapomniane przeżycie. Sprawdź, jakie parki narodowe w USA warto odwiedzić podczas podróżowania po tym kraju.

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

parki-narodowe-w-usaWielki Kanion Kolorado to jeden z symboli USA. Znajduje się on w północnej Arizonie, mniej więcej w połowie odległości między Las Vegas i Phoenix. Po terenie parku można poruszać się samochodem lub autobusem odjeżdżającym z Grand Canyon Village. Działa on na zasadzie hop on hop off i dociera do najważniejszych atrakcji Wielkiego Kanionu. Jednym z najbardziej imponujących punktów widokowych jest Powell Point, z którego rozpościera się przepiękna panorama. Coraz popularniejsze są również takie formy zwiedzania parku jak jazda konno dnem kanionu lub podziwianie go z pokładu helikoptera – opcja ta, choć dość droga, zapewnia niesamowite doznania, o których pamięta się przez wiele lat, bowiem spojrzenie na Wielki Kanion z góry pozwala w pełni dostrzec jego ogrom i piękno.

Park Narodowy Everglades na Florydzie

Podczas wizyty w Miami zdecydowanie warto zajrzeć do oddalonego o 70 km Parku Narodowego Everglades. Na jego rozległym terenie można obserwować wiele gatunków zwierząt, między innymi flamingów, aligatorów i krokodyli amerykańskich. Everglades najlepiej jest zwiedzać z pokładu niewielkiej łódki, która porusza się po bagnistym rozlewisku rzeki – na jej trasie znajdują się najważniejsze punkty parku, a obecny podczas rejsu przewodnik przez cały czas opowiada turystom o historii i ciekawostkach związanych z tym miejscem. Kilka mil przed wjazdem do Everglades znajduje się też farma, na której hodowane są małe aligatory. Odwiedzający mają możliwość wzięcia młodego gada na ręce i zrobienia sobie z nim zdjęcia. Co ciekawe, południowe granice parku są również krańcem kontynentalnej Florydy, dalej na południe rozciąga się już tylko koralowy archipelag Florida Keys ze słynnym Key West.

Najstarszy park narodowy w USA

parki-narodowe-w-usaPark Narodowy Yellowstone znajduje się na pograniczu trzech stanów: Wyoming, Idaho i Montany. To nie tylko najstarszy park narodowy w USA, ale też na całym świecie. Założono go w 1872 roku, aby chronić wyjątkową faunę i florę, które znajdują się na jego terenie. Yellowstone słynie przede wszystkim z gejzerów, wodospadów i gorących źródeł. Uchodzi on za ostatni tak duży i niemal nienaruszony ekosystem klimatu umiarkowanego na całej półkuli północnej. Zwiedzanie najlepiej podzielić na kilka dni, tak aby zobaczyć wszystkie punkty widokowe na jego terenie. Do atrakcji, których nie można pominąć należy gejzer Old Faithful, który wyrzuca wodę na różną wysokość nawet 17 razy dziennie! Podczas wizyty w Parku Narodowym Yellowstone dreszczyku emocji dodaje świadomość, że pod jego powierzchnią znajduje się wulkan o tej samej nazwie. Jest tak potężny, że jego wybuch może spowodować zniszczenie nie tylko samego rezerwatu, ale też części kontynentu.

Oprócz wielkich metropolii takich jak Nowy Jork czy też Los Angeles, Stany Zjednoczone słyną też ze swojej imponującej przyrody. Na terenie całego kraju znajduje się wiele miejsc, których widok zapiera dech w piersiach – parki narodowe to nie jedyne cuda natury, które są prawdziwym must see w USA.

Facebook