Najpiękniejsze plaże w New Jersey

najpiękniejsze plaże w new jersey

New Jersey należy do jednych z najmniejszych stanów USA, granicząc z jednej strony z Nowym Jorkiem, a z drugiej z Pensylwanią. Dzięki swemu położeniu oraz wyjątkowo długiej linii brzegowej region ten oferuje przyjeżdżającym wiele pięknych i zadbanych plaż. Dowiedz się więcej o tym najpiękniejszych z nich i poznaj ich tajemnicze zakątki.

Point Pleasant

Jest to jedna z najpiękniejszych plaż znana z bardzo szerokiej i długiej linii brzegowej. Zadbane miasteczko Point Pleasant przyciąga uwagę wielu turystów, jednak będąc w tym miejscu nie odczuwa się tłoku nadmiernej ilości turystów. Za wejście na plażę należy zapłacić średnio 9 USD od osoby, a następnie dostaje się bransoletkę, która pozwala na wyjście ponowny powrót. Warto wiedzieć, że plaże w New Jersey są czynne od 9:00 do 17:00, a później wstęp jest już bezpłatny. W Point Pleasant znajduje się również drewniany deptak, przy którym można znaleźć wiele knajpek oraz miejsc rozrywki w amerykańskim stylu, takich jak wesołe miasteczka czy strzelnice. Będąc na miejscu można również wypożyczyć skuter wodny lub przelecieć się na spadochronie holowanym przez motorówkę, czyli skorzystać z popularnego w regionie parasailingu.

Island Beach State Park

island beachIsland Beach State Park to jedenaście mil plaż, które oferują wiele odosobnionych zakątków idealnych dla osób poszukujących ciszy i spokoju. Będąc w rejonie Island Beach State Park należy szczególnie zwrócić uwagę na silne prądy morskie, które ograniczają nurkowanie, a także wymuszają kąpiele w wyznaczonych do tego miejscach. Island Beach State Park to idealne miejsce dla samotników uwielbiających spacery. Znajduje się tu wiele tras eksponujących różne ekosystemy, a dla osób interesujących się ornitologią ciekawą atrakcją będzie Sizzle Creek Bird, gdzie roi się od różnorodnych gatunków brodzących i wędrujących ptaków.

Sandy Hook

Sandy Hook oferuje zarówno dzikie, jak i strzeżone plaże wyposażone w liczne udogodnienia dla turystów. Stanowi również raj dla fanów pieszych oraz rowerowych wycieczek. Wypożyczając rower warto odwiedzić najdłuższą trasę Old Cove, gdzie znajduje się zagajnik ostrokrzewów liczący ponad trzysta lat. Dla miłośników historii militarnej z pewnością ciekawą atrakcją okaże się XIX-wieczny Fort Hancock, który stanowił przybrzeżną artylerię obroną wybrzeża atlatyckiego oraz wejścia do portu w Nowym Jorku. Sąsiaduje on z latarnią morską, która należy do jednych z najstarszych w Ameryce, bowiem jej budowa została ukończona w 1762 roku.

Spring Lake

Należy do najpiękniejszych nadmorskich miasteczek w New Jersey, które oferuje turystom szeroką i czystą plażę. Posiada wiele wypielęgnowanych terenów zielonych, a także XIX-wieczne wille zachowane w stylu wiktoriańskim. Turystów z całego świata przyciągają drewniane mola oraz urokliwe zakątki, które zachęcają do długich spacerów. Główna ulica jest bardzo ruchliwa, jednak jej wygląd pasuje do nadmorskiej atmosfery kurortu. Jedną z najciekawszych budowli znajdujących się w Spring Lake jest kościół pod wezwaniem świętej Katarzyny, który został wybudowany po śmierci jedynej córki założyciela miasteczka – Martina Maloneya. Miejsce to przyciąga szerokie grono turystów z tego względu, że przypomina pomniejszoną kopię Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Sea Bright

sea brightMiasteczko słynące ze wspaniałych zachodów słońca na plaży oferuje przyjeżdżającym ogromną ilość klubów oraz dyskotek. Publiczna plaża, jaka się tutaj znajduje ma krótką linię brzegową w porównaniu do swoich poprzedników, a podczas dnia zazwyczaj świeci pustkami. W Sea Bright życie zaczyna się nocą, gdyż miejsce to od wielu lat posiada opinię jako party town.

Szeroka linia brzegowa sprawia, że plaże w New Jersey należą do jednych z najpiękniejszych w USA. Z pewnością odnajdą się tu osoby, które uwielbiają relaksować się na plaży, a także uprawiać różne sporty wodne.

Facebook