Najpiękniejsze plaże zachodniego wybrzeża USA

big sur w USA

Planując podróż na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki, warto zatrzymać się na plażach, z których rozciąga się niesamowity widok na ocean. Woda, piasek, słońce i wiatr we włosach na pewno pozwolą w pełni się zrelaksować i zapomnieć o problemach, a ciepłe amerykańskie powietrze napełni każdego energią i pozytywnym nastawieniem do świata. Jakie plaże zachodniego wybrzeża USA należy koniecznie odwiedzić?

big-surBig Sur

Plaża o skalistym wybrzeżu, którego hiszpańska nazwa “el país grande del sur“ oznacza “Wielką Krainę na Południu”. Położona jest na wzgórzu pośród przybrzeżnych gór Sierra Nevada rozciągających się na wysokości 1570 metrów nad poziomem morza. Teren plaży pokrywa piękna regionalna roślinność. Towarzystwo gór i panorama Pacyfiku sprawiają, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż USA.

Caramel Beach

Niedaleko Big Sur znajduje się również plaża Caramel Beach położona w zatoce Monterey. Jej skaliste klify oddzielają brzeg od turkusowych wód oceanu. Zatoka ta posiada wiele niedostępnych plaż i wodospadów. Zejście na plażę po kamienistych zboczach jest niezwykle trudnym i wymagającym skupienia zadaniem, jednak widoki, które czekają na końcu, są warte każdego wysiłku.

Venice Beach

Piaszczysta plaża kojarząca się z palmami i pełnej ludzi promenadzie, na której czekają kawiarnie zachęcające do wypicia filiżanki aromatycznej kawy. Najlepiej przyjść tutaj w godzinach popołudniowych, kiedy tłum się rozchodzi i pozostaje beztroska, leniwa atmosfera. Warto odwiedzić również miejsce ćwiczeń i początków kariery Arnolda Schwarzenneggera – Muscle Beach.

Dockweiler State Beach

Znajdująca się w dzielnicy Playa del Rey plaża Dockweiler State jest miejscem, gdzie odbywają się ćwiczenia i treningi na lotniach. Można usiąść i spokojnie obserwować szybujących w powietrzu ludzi. Dla lubiących aktywny wypoczynek przygotowana jest specjalna ścieżka rowerowa. Plaża ta jest jedną z niewielu położonych w hrabstwie Los Angeles, na której dopuszczalne jest organizowanie ognisk. Dlatego też jest to popularny teren do grillowania i piknikowania.

Zachodnie wybrzeże USA charakteryzuje się przepięknymi plażami, z których rozciągają się zapierające widoki na Ocean Spokojny. W czasie podróży po Ameryce warto zwolnić i rozkoszować się relaksem terenach zachodniego wybrzeża. Na pewno dostarczy to niezapomnianych wrażeń oraz wspomnień na długie lata.

Facebook