Najpopularniejsze miasta Wielkich Jezior

Miasta Wielkich Jezior

Wielkie Jeziora to bezsprzecznie kraina, która zachwyca swoimi krajobrazami i pierwotnym urokiem. Taki stan rzeczy może niektórych dziwić, ponieważ tak rozległa droga wodna od dawna wpływa na szybko rozwój gęstej sieci zarówno małych miasteczek, jak i metropolii.

MilwaukeeNajpopularniejszym i największym miastem Krainy Wielkich Jezior jest niewątpliwie Chicago, znajdujące się nad Jeziorem Michigan. Jego wybrzeże, nad którym nie brakuje entuzjastów aktywnego wypoczynku, jak i tych ceniących sobie spokój, stało się miejscem pełnym rozrywki i rozmaitych atrakcji. Przy brzegu jeziora znajduje się kilkanaście piaszczystych plaż, z których chętnie korzystają zarówno turyści, jak i miejscowi. Chicago, trzecie co do wielkości miasto w USA, uznaje się za jedno z najbardziej czystych i zadbanych amerykańskich metropolii. Innym miastem zlokalizowanym na wybrzeżu Michigan jest Milwaukee, którego nazwa w indiańskim języku oznacza „dobrą ziemię”. W mieście tym znajduje się trzecie największe w Stanach skupisko Polonii, w związku z czym co roku odbywa się tam Polish Fest – największy polski festiwal w Stanach Zjednoczonych.

Wydmy Śpiącego NiedźwiedziaPo drugiej stronie jeziora znaleźć można miasto Holland, które z kolei jest największym w USA skupiskiem holenderskich imigrantów i ich potomków. W jego sąsiedztwie położona jest wioska Dutch Village, w której można zapoznać się z historią pierwszych osadników Wielkich Jezior. Na tym samym wybrzeżu leży również Glen Arbor – to tam zlokalizowane są słynne Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia, wyjątkowe miejsce, które przez program Good Morning America zostało nazwane najpiękniejszym miejscem Stanów Zjednoczonych. Możliwość chodzenia po wnoszących się na plażach wydmach pozwala na podziwianie z góry jeziora, a dla zmęczonych wspinaczką, perspektywą jest kąpiel w jego wodach.

Kolejnym znanym miastem Wielkich Jezior zlokalizowanym tym razem nad jeziorem Erie jest słynące jeszcze przed kilkoma laty z przemysłu samochodowego Detroit. To tutaj zlokalizowane były siedziby trzech słynnych koncernów samochodowych – Forda, General Motors i Chryslera. Miasto to, niegdyś nazywane stolicą amerykańskiej motoryzacji, obecnie stanowi symbol światowego kryzysu. Ogłoszenie w 2013 roku upadłości zapoczątkowało falę migracji, w związku z czym miasto „straszy” licznymi, opustoszonymi domami i fabrykami, dzięki temu właśnie stając się osobliwą atrakcją turystyczną.

Most MackinacBędąc na północy Stanów nie można pominąć miejscowości i wyspy Mackinac, leżących w cieśninie o tej samej nazwie łączącej dwa Wielkie Jeziora – Michigan i Huron. Słynne miasteczko, w którym nie ma ani jednego samochodu cieszy się dużą popularnością w okresie letnim. Prześliczne uliczki i dziesiątki oryginalnych sklepików tworzą niezapomniany klimat. Atrakcją turystyczną jest już samo dotarcie do miasta, które możliwe jest tylko za pomocą łodzi. Atrakcją w tym rejonie jest także jeden z najdłuższych w Stanach Zjednoczonych most wiszący, który łączy dwa półwyspy w stanie Michigan. Jego długość wynosi 8 km.

Wybrzeża Wielkich Jezior obfitują w różnego rodzaju miasta – mniejsze i większe, słynące z gospodarczej potęgi lub też pięknych krajobrazów. Każde z nich z niewątpliwie posiada w sobie coś, co zauroczy każdego, kto wybierze się na wycieczkę do Krainy Wielkich Jezior.

Facebook