Orlando – rozrywkowy raj Florydy

orlando - rozrywkowy raj Florydy

Orlando to miasto położone w stanie Floryda, słynące z licznych parków rozrywki, znajdujących się na jego terenie. Miłośnicy nietypowych sposobów spędzania wolnego czasu z całą pewnością nie będą się tam nudzić. Dlaczego warto odwiedzić Orlando?

Kilka słów o Orlando

Miasto Orlando ma powierzchnię nieco ponad 260 kilometrów kwadratowych, którą zamieszkuje około 240 tysięcy osób. Co istotne, wchodzi ono w skład Orlando metropolitan area i skupia w sobie okoliczne miasta i wsie. Ludzie utrzymują się tam głównie z rolnictwa, przemysłu elektronicznego i meblowego, są zatrudnieni w bankach i ubezpieczalniach i oczywiście w turystyce. Panuje tam bardzo przyjemny klimat podzwrotnikowy.

Walt Disney World Resort

Walt Disney World Będąc w Orlando absolutnie nie można pominąć atrakcji, jaką jest Disneyland. Już z daleka widać słynny Zamek Kopciuszka – charakterystyczny symbol tego parku rozrywki. W tym czekają atrakcje takie jak zjedzenie obiadu w otoczeniu krasnali czy zobaczenie szklanego pantofelka Oprócz tego znajdują się tu karuzele, rollercoastery, a także tor wyścigowy czy golfowy. Po terenie obiektu przechadzają się znane i lubiane postacie z Disneyowskich bajek, turyści mogą też kupić tematyczne gadżety w licznych sklepikach.

Universal Orlando Resort

Fani Harrego Pottera i innych filmów stworzonych przez wytwórnię Universal znajdą coś dla siebie! Na teren Universal Orlando Resort wchodzi się przez bramę Hogwartu, a później przechadzać się po miejscach, które zna się z filmu. Oprócz świata stworzonego na podstawie sagi J.K. Rowling można także wejść w rzeczywistość Shreka, E.T, Mumii, Parku Jurajskiego czy King Konga.

Kennedy Space Center

Nieco inny charakter rozrywki oferuje Kennedy Space Center, czyli centrum kosmiczne NASA. Warto zauważyć, że właśnie stąd startowały wszystkie rakiety USA. Centrum Kennedy’ego jest tak naprawdę wielkim muzeum, w którym można podziwiać rakiety czy stroje astronautów, a także wziąć udział w interaktywnych wystawach i pokazach oraz w symulacji wahadłowca.

Orlando to miejsce, które gwarantuje szereg różnorodnych atrakcji. Z całą pewnością nie można się tutaj nudzić, zwłaszcza, jeśli jesteś fanem Disneyowskich bajek, filmów od Universal czy kosmicznych wypraw.

Facebook