Palm Springs, czyli gdzie wypoczywa Hollywood

springs ikona

Ruszając na wschód od Los Angeles podróżni znajdą się na obszarze pustynnym, jednak po przejechaniu 160 km, gdy widoki zaczną być już nieco nużące, “wyrośnie” przed nimi miasteczko. Jest nim Palm Springs – przystań hollywoodzkich gwiazd i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Kalifornii. Na czym polega jego fenomen?

indian golf resortCoś z niczego

Sztucznie obsadzone zielenią miasto słusznie przypomina niektórym oazę. Wokół niego nie ma nic prócz gór i… piasku. Mimo to rozwinięta infrastruktura i roślinność sprawiają, że wciąż jest tam wielu turystów, którzy chętnie uciekają w ciepłe miejsce oferujące wiele rozrywki. Nie bez znaczenia nazywa się je “placem zabaw Hollywood” – to ze względu na wielość luksusowych posiadłości, pól golfowych, basenów czy restauracji podających dania wywodzące się z różnych regionów świata, z których chętnie korzystają sławy na co dzień zamieszkujące Miasto Aniołów. Palm Springs jest tylko jedną z miejscowości tworzących ten rozległy teren. Do pozostałych należą: Palm Desert, Desert Hot Springs i Coachella słynąca z festiwalu muzycznego, który co rok przyciąga rzesze miłośników dobrej muzyki.

Przyrodniczy Misz-masz

Jak już wspomniano, Palm Springs wyróżnia bujna roślinność dająca schronienie w upalne dni, których tam nie brakuje. Nie byłoby go bez ingerencji człowieka, który dostosował to miejsce do swoich potrzeb, zapewniając sobie warunki pozwalające na normalne funkcjonowanie w tym dość wymagającym, pustynnym klimacie. Okazuje się jednak, że nie cały teren Palm Springs charakteryzują wysokie temperatury. Miasto znajduje się nieopodal Gór San Jacinto oraz dwóch Parków Narodowych: Sekwoi oraz Joshua Tree. Jeżeli ktoś chciałby rozpocząć górską przygodę powinien dostać się do znajdującego się wysoko miejsca, z którego autobusy dowożą turystów na kolejkę linową. Osoby źle znoszące temperatury będą mogły odetchnąć z ulgą dopiero, gdy wyciąg przetransportuje je na teren Parku. Ten znajduje się za szczytami górskimi tworzącymi naturalną barierę sprawiającą, że temperatury w tym miejscu spadają o ok. 20 stopni. Przechadzając się po tamtejszych terenach można nacieszyć oczy dziką przyrodą potrafiącą wywołać niemałe zaskoczenie. Zdarza się bowiem, że pośrodku tego pustynnego obszaru zalega śnieg!

marilyn tbwPlejada Gwiazd

Pisząc o Palm Springs nie sposób pominąć wątku dotyczącego światowej klasy sław, które miały swoje posiadłości w tym właśnie miejscu. Należał do nich przede wszystkim Frank Sinatra, którego nowocześnie wyglądający, drewniano-szklany dom Twin Palms stanowi dziś atrakcję turystyczną. Mieszkały tam także dwie diwy będące ikonami kobiecości – Marilyn Monroe oraz Elizabeth Taylor.

Ze względu na dużą różnorodność krajobrazów Palm Springs jest chętnie wybierane jako idealna sceneria różnych obszarów show-biznesu. Fani “Gry o Tron” mogą doszukiwać się tam miejsc, w których kręcono sceny do serialu, a wielbiciele mody słusznie zauważą zbieżność pomiędzy sesjami fotograficznymi ekskluzywnych marek, a oglądanymi przez siebie krajobrazami w Palm Springs. To niewielkie miejsce, w którym życie tętni przez cały rok i dobę, choć może niektórym ciężko uwierzyć w fenomen miasta pośrodku pustyni. Szczególnie tym polecamy zobaczyć je na własne oczy.

Facebook