Parki rozrywki dla każdego

Parki rozrywki

Parki rozrywki to niezwykłe miejsca, które mają na celu przeniesienie przybyłych w zupełnie inny wymiar – świat zabawy, niezapomnianych wrażeń i radości. W Stanach znaleźć można wiele zróżnicowanych tematycznie parków, które warto odwiedzić, by choć na chwilę oderwać się od codzienności.

Najpierw klika podstawowych, ogólnych informacji, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze celu wyprawy. Zazwyczaj atrakcje w parkach rozrywki skierowane są zarówno do młodszych, jak i starszych osób. W związku z tym niekiedy spotkać się można z różnego rodzaju ograniczeniami, takimi jak wiek czy też wzrost. Ograniczenia te stosowane są przede wszystkim przy wszelkiego rodzaju kolejkach i atrakcjach związanych z dużymi wysokościami.

Shark EncounterJeżeli chodzi o koszty wizyty w amerykańskich parkach rozrywki, ceny biletów wahają się w granicach maksymalnie 300 złotych od osoby. Na przykład w Universal Studios Florida bilet jednodniowy, czyli upoważniający do korzystania z większości atrakcji, dla osób dorosłych to koszt wysokości 296 złotych (88USD), dla dzieci zaś – 275złotych (82 USD). Trzeba wziąć pod uwagę to, że ceny mogą ulegać zmianom, warto zatem przed wyjazdem sprawdzić ponownie koszt biletu lub skontaktować się z wybranym parkiem.

Wybór parku rozrywki nie musi być przypadkowy. Ich różnorodność tematyczna umożliwia wybranie takiego, który będzie odpowiadał danym zainteresowaniom i oczekiwaniom. W zasadzie każdy park posiada atrakcje tylko dla niego charakterystyczne. Oprócz kolejek, wożących pasażerów przez różne nietypowe miejsca, przygotowywane są również widowiska pozwalające odkryć tajniki tworzenia różnych drastycznych lub bajkowych scen, czy też przenoszące oglądających w świat dawnych scenerii.

Sea World Orlando to park tematyczny skupiający swą uwagę na wszelkiego typu zwierzętach morskich. Miłośnicy pływających stworzeń niewątpliwie odnajdą się w tym miejscu – spotkania z delfinami czy podziwianie dość sporych w swych rozmiarach akwariów są w Sea World na porządku dziennym. Największą atrakcją tego parku zdaje się być Spotkanie Rekina (Shark Encounter). Emocji dodaje fakt, że spotkanie to polega na przejściu szklanym tunelem, podczas gdy wspomniany drapieżnik pływa nad głowami zwiedzających.

Universal Orlando's Horror Make-Up ShowZupełnie odmienny typ rozrywki odszukać można w Universal Studios Florida, który podzielony jest na krainy tematyczne, dzięki czemu łatwiej odszukać bohatera oraz miejsce, które pragnie się odwiedzić. Oprócz placów zabaw, na które zapraszają postaci z bajek, bardzo interesującą atrakcją wydaje się być 25–minutowe live show Universal Orladno’s Horror Make-Up Show. Podczas pokazu można zobaczyć bohaterów horrorów wytwórni Universal Studios. Ponadto widz może poznać tajniki tworzenia drastycznych scen z filmów.

Cinderella CastleZe świata filmów z dużego ekranu przenieść się można do miejsca bajek i baśni. W Magic Kingdom spotkać można bohaterów Walta Disney’a. Najbardziej charakterystyczną konstrukcją, wyróżniającą się na tle tego parku rozrywki, jest Cinderella Castle. Magiczny i efektownie oświetlony zamek Kopciuszka stanowi fundamentalne miejsce spotkań wszystkich postaci z bajek, które na pewno większość osób kojarzy z beztroskim okresem dzieciństwa.

Parki rozrywki to fascynujące miejsca stworzone z myślą o miłośnikach niecodziennej rozrywki. Każdy przecież może przenieść się do krainy, która dostarczy radości i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości.☺

Zdjęcia pochodzą z: www.parkmania.pl

Facebook