Podróż marzeń – wakacje na południu Florydy

Miami

Floryda jest jednym z najchętniej odwiedzanym przez turystów stanem w USA. A to za sprawą przepięknych widoków, miejsc znanych z filmowych i serialowych hitów, wielokulturowości oraz tego, że miejsce to jest niesamowicie urozmaicone.

Niespełna opisać jego magii w krótkim artykule. Kraina ta pełna jest tropikalnej flory, przepięknych plaż, parków stanowych i wielu innych cudownych miejsc. Będąc na Florydzie koniecznie trzeba odwiedzić Disney World, nawet jeśli jest się już trochę większym dzieckiem. Nie można także zrezygnować z szansy zobaczenia tak znanych i ciekawych miejsc jak Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego (NASA), morskiego parku rozrywki Sea World, czy pięknego miasta Fort Lauderdale. Wybierając się na południe Florydy koniecznie trzeba zajrzeć do Parku Narodowego Everglades – największego obszaru dzikiej, subtropikalnej przyrody. Na jego terenie można obserwować żyjące w swoim naturalnym środowisku aligatory. Nie sposób nie odwiedzić też słynnego Miami i jego plaż, które kojarzyć można z filmowych scen.

Miami BeachTętniące życiem Miami dzieli się na różne sekcje, z których najważniejsze to North, South, West i Downtown Miami. Słynny kurort Miami Beach, wraz z jego południową dzielnicą South Beach, znany jest na całym świecie. Obraz znany z telewizji nie jest ani trochę przekłamany – w rzeczywistości jest nawet bardziej fascynujący. Na własne oczy zobaczyć można charakterystyczne budynki, znane z kinowych hitów. Warto wybrać się na wycieczkę, na której podziwiać można typową dla Miami Beach architekturę – Art Deco. Kultura karaibska dodaje miastu egzotyki i wielobarwności. Życie tego słynnego ośrodka rozrywki skupia się przy nadmorskich bulwarach i na plażach.

Będąc już na południu Florydy, warto wybrać się na Key West, np. wypożyczonym samochodem. Sama podróż będzie już niesamowitą atrakcją, z powodu widoków, jakie można po drodze obserwować. Łańcuchy mostów i wysepek robią wielkie wrażenie. Jeśli ma się sporo wolnego czasu, warto zwiedzić wysepki, które mija się w drodze do Key West, np.: Key Largo, Tavernier, Islamorada, Marathon, Big Pine Key, Sumerland Key. Jest tego naprawdę sporo, ale widoki na pewno wynagrodzą długą podróż. Samo Key West jest najbardziej wysuniętym na południe USA miastem, położonym w malowniczym archipelagu. Podobno kto raz odwiedzi to miejsce, zawsze będzie chciał do niego wracać.

Atrakcje, które koniecznie trzeba tam zobaczyć to słynny dom Hemingwaya, w którym artysta mieszkał i tworzył, obelisk będący symbolem najdalej wysuniętego punktu na południe USA, akwarium Key West czy latarnię morską. Punktem obowiązkowym jest również spacer ulicą Duval Street, łączącą wybrzeże oceanu z zatoką. Ok. 100 km od Key West znajduje się mniej popularna, niemniej jednak przepiękna wysepka – Florida Keys. Znajduje się tam park narodowy – Dry Tortugas National Park, złożony z siedmiu malutkich, koralowych wysepek, otoczonych krystalicznie czystą wodą Zatoki Meksykańskiej. To miejsce to istny raj na ziemi – cudowne plaże ze śnieżnobiałym piaskiem, błękit oceanu, palmy kokosowe i otaczające wyspy rafy koralowe, pełne różnorodnych gatunków ryb tropikalnych sprawiają, że miejsce to można uznać za jedno z najpiękniejszych na ziemi.

Miami plażaSpędzając wakacje na Florydzie warto skorzystać z możliwości odwiedzenia Wysp Bahama. Któż nie marzy, by znaleźć się tam chociaż na chwilę? Dzięki szybkiemu połączeniu promowemu, w niecałe 2 godziny można znaleźć się na Bahamach! Promy odpływają z miejscowości Fort Lauderdale, o której była już mowa w tym artykule. Można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – jednego dnia zwiedzić piękne miasto, a innego wybrać się w rejs. Na Florydę można wrócić jeszcze tego samego dnia – godziny są tak dopasowane, że na zwiedzanie Grand Bahama ma się ok. 10-ciu godzin.

Wymienione tu atrakcje to tylko mała namiastka tego, co można zobaczyć na Florydzie. Nie sposób omówić tu wszystkich atrakcji – to miejsce trzeba po prostu zobaczyć. Wybierając się na południe tego stanu możemy zobaczyć popularne Miami Beach z najpiękniejszymi plażami, cudowny archipelag Key West i wyspy Bahama za jednym razem. Czy nie brzmi to jak podróż marzeń?

Facebook