Podróż po USA śladami kultowych bohaterów seriali

Planowanie podróży

Wyruszający w podróż z programem Work&Travel często stają wobec dylematu: które z tak licznych wartych odwiedzenia miejsc uwzględnić na trasie zwiedzania Stanów? Opcji jest wiele, można na przykład kierować się znanymi miejscami, takimi jak Nowojorski Manhattan czy Hollywood. Jednak obecnie coraz częściej drogę podróżowania wyznaczają miejsca, w których bywali ulubieni bohaterowie seriali.

„Sex w wielkim mieście”, czyli Nowy Jork oczami Carrie Bradshaw

Mieszkanie Carrie„Sex and the city” jest to serial opowiadający o perypetiach czterech przyjaciółek: pisarki Carrie, Samanthy zajmującej się PR-em, prawniczki Mirandy oraz wiecznie szukającej miłości Charlotte. Mimo tego, że ostatni sezon serialu wyszedł w 2004 roku, jego popularność nie maleje. To właśnie dzięki tym czterem bohaterkom Nowy Jork stał się ikoną stylu i marzeniem wielu kobiet na świecie. Niemalże każdy fan bohaterek „Seksu w wielkim mieście” chciałby choć raz odwiedzić miejsca, w których bywały. Będąc na Work&Travel jest to możliwe! Będąc w Nowym Jorku warto zobaczyć, gdzie mieszkała główna bohaterka. Mieszkanie Carrie znajduje się na 64 Perry Street w West Village. Nie powinno się także pominąć słynnego miejsca ich spotkań, czyli Time Squere oraz mieszczącej się nieopodal redakcji Vogue, dla której pisała Carrie. Kolejnymi miejscami, o których powinno się pamiętać, są także: butik Manolo Blahnika na 31 west 54th St., Central Park oraz ulubiona cukiernia przyjaciółek – Magnolia przy 401 Bleecker St.

„Breaking Bad”, czyli Nowy Meksyk z perspektywy nauczyciela chemii

Samochód, w którym Walter White zaczynał produkować metamfetaminęTen serial opowiada historię nauczyciela chemii, który postanowił zacząć produkować metamfetaminę, aby zarobić na leczenie i utrzymanie rodziny. W przygotowaniu narkotyków pomagał mu były uczeń, Jesse Pinkman. Słynne miasto „Heisenberga” – Albuquerque – znajduje się w Nowym Meksyku i każdy fan serialu na pewno odnajdzie tu miejsca, w których mieszkali i prowadzili interesy główni bohaterowie. Dom Waltera White, głównego bohatera, znajduje się na 3828 Piermont Dr., a samochód, w którym zaczynał tworzyć narkotyki, na parkingu Albuquerque Studio. Dom partnera „Heisenberga” można znaleźć na 322 16th St. Na pewno nie powinno się również zapomnieć o domu szwagra Walta, który znajduje się przy 4915 Cumbre St. W miejscowości, w której był kręcony serial można również kupić pamiątki oraz cukierki imitujące niebieskie kryształy przyrządzane przez głównych bohaterów.

„Californication” – podróż śladami bezrobotnego pisarza

Dom Billa, Karen oraz Mii - 2420 McKinley AveSerial opowiada o życiu Hanka, pisarza, którego po wydaniu jednego bestsellera, opuściła wena twórcza. Doprowadziło to do rozpadu jego małżeństwa, a następnie do jednorazowych spotkań z wieloma kobietami. Perypetie głównego bohatera zyskały ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Akcja serialu toczy się w Los Angeles i w tym mieście również istnieje możliwość zwiedzenia miejsc, w których bywał Hank Moody. Najlepiej zacząć od loftu, w którym mieszkał, a znajduje się on na 26 Brooks Ave. Kolejnym, ważnym dla fabuły tego serialu miejscem jest dom Billa, byłej żony Hanka – Karen oraz Mii, stojący przy 2420 McKinley Ave. Nie można również zapomnieć o Venice Beach czy więzieniu, w którym wylądował główny bohater, a znajduje się ono w Beverly Hills City Hall, 455 N. Rexford Dr. Fani motoryzacji na pewno ucieszą się z wizyty w salonie Porshe, gdzie dokonał zakupu Hank. Można go znaleźć przy 8425 Wilshire Boulevard w Beverly Hills.

Amerykańskie marzenie na jawie

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych i poznanie miejsc, w których bywali serialowi ulubieńcy nie jest problemem. Dzięki programowi Work&Travel można spełnić marzenia, nauczyć się języka, a także odwiedzić wiele wspaniałych miejsc – w tym te, oglądane w kultowych serialach na ekranach telewizorów.

Zdjęcia pochodzą z: globalgrind.com, filmweb.pl, californicationhouse.com

Facebook