Podróż po USA szlakiem filmowym

Planując podróż do Ameryki warto mieć na uwadze, że jest to kontynent, który słynie ze świetnych, znanych i nierzadko okrzykniętych mianem kultowych filmów. Nie ma chyba osoby, która po usłyszeniu nazw najbardziej znanych amerykańskich miast nie potrafiłaby wymienić chociaż jednego filmowego dzieła, które jest z nim związane. Jakie miejsca warto odwiedzić aby poczuć się jak bohater słynnego filmu?

Hollywood

Będąc w Ameryce nie można pominąć kolebki kultury filmowej, czyli Hollywood ze swoim charakterystycznym napisem na zielonym wzniesieniu. Głównym punktem wycieczki musi być Universal Studios Hollywood, czyli działająca wytwórnia filmowa, w której można zobaczyć setki scenografii filmowych. Jedną z największych atrakcji jest Hogwart oraz świat przedstawiający magiczną rzeczywistość najbardziej znanego literackiego czarodzieja. Ponadto niezapomniany będzie także spacer Aleją Sław, gdzie znajduje się około 2500 pięcioramiennych gwiazd z podpisanymi nazwiskami ludzi znanych z show-biznesu oraz fikcyjnych postaci jak Myszka Miki czy Shrek. Ruchliwa ulica wzdłuż której znajduje się wiele sklepów i restauracji została uwieczniona w filmie “Pretty Woman” – to właśnie tutaj przystojny Edward po raz pierwszy spotyka Vivian. Oczywiście warto też zajrzeć do Beverly Hills niezwykle wypielęgnowanej i zadbanej dzielnicy. Zamieszkana jest głównie przez najbogatszych ludzi, więc na każdym kroku można zobaczyć luksusowe wille, samochody, butiki. W tym miejscu nakręcona została jedna z amerykańskich komedii, w której główną rolę zagrał Eddie Murphy – “Gliniarz z Beverly Hills”.

Chicago

Słynna willa, która pojawia się w filmie “Kevin sam w domu” znajduje się właśnie na przedmieściach Chicago a dokładniej przy 671 Lincoln Ave – Winnetka. Łatwo rozpoznać ten obiekt, ponieważ jest to jedyny ogrodzony dom w tej niezwykle zielonej i zadbanej okolicy. Mniej turystyczne, ale warte zobaczenia miejsce w Chicago. W samym mieście zobaczyć można natomiast South La Salle Street i główny gmach poczty – są to znane elementy z filmu “Mroczny Rycerz”. Pierwsze z nich było miejscem widowiskowej konfrontacji Batmana z jego odwiecznym wrogiem – Jokerem. Gmach poczty natomiast posłużył za Gotham National Bank. Ponadto w Chicago znajduje się jeszcze ponad 30 innych miejsc znanych z tego właśnie filmu.

Nowy Jork

Nowy Jork jest miastem, w którym nakręcono wiele filmów. Idąc ulicami tego miasta, warto zajrzeć na skrzyżowanie 58th Street z 7th Avenue – jest to miejsce, które każdy miłośnik kultowych filmowych obrazów powinien kojarzyć ze spaceru Matyldy oraz jej starszego przyjaciela w “Leonie Zawodowcu”. Siódma Aleja jest niemal pusta, kiedy dwójka bohaterów przemierza ją w drodze do nowego hotelu. Scena jak i miejsce przesiąknięte charakterystycznym, amerykańskim klimatem. Będąc tutaj dobrym pomysłem jest zwiedzenie Empire State Building – jednego z najbardziej rozpoznawanych nowojorskich wieżowców. Jest to też miejsce, które zostało uwiecznione w finałowej scenie komedii romantycznej “Bezsenność w Seattle” z niezapomnianym duetem Meg Ryan i Tomem Hanksem w rolach głównych.

Ameryka to kolebka niezliczonej liczby zarówno dobrych jak i średniej jakości filmów. Podczas przemierzania jej szlaków i zwiedzania zakamarków warto zwrócić uwagę na miejsca, w których kręcono ulubione, często kultowe już ekranizacje. Na pewno będzie to niesamowita przygoda.

Facebook