Podróż przez USA – jaką trasę wybrać?

podroz-przez-usa

Słyszysz Stany Zjednoczone i w Twojej głowie od razu pojawiają się skojarzenia z Nowym Jorkiem, Waszyngtonem, Miami, Las Vegas i Los Angeles. Podczas podróży przez USA, oprócz zwiedzenia tych najpopularniejszych miejsc warto sprawdzić co mają do zaoferowania inne, nieco mniejsze miasta. Podczas pierwszego pobytu w Ameryce najlepiej podróżować ze wschodniego na zachodnie wybrzeże. Dzięki temu możesz poznać całe spektrum kultury tego kraju – od chłodnych jankesów, przez gościnnych południowców aż po wyluzowanych mieszkańców Kalifornii.

Boston

atrakcje-usaPodróżując po Wschodnim Wybrzeżu nie można ominąć Bostonu – kolebki amerykańskiej niepodległości. Jest to jedno z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych, stąd jego przydomek The Old Town. Miasto leży kilka godzin jazdy od Nowego Jorku, jest więc idealnym miejscem na krótki odpoczynek od jego zgiełku. Wizyta w Bostonie to przede wszystkim zagłębienie się w historię Ameryki, bo właśnie tam rozegrały się początkowe wydarzenia Wojny o Niepodległość USA. Będąc na północnym wschodzie kraju koniecznie trzeba spróbować homarów, które są poławiane w wodach wybrzeża Nowej Anglii. Jeśli zdecydujesz się spędzić w The Old Town więcej czasu, rozważ jednodniową wycieczkę do słynącego z procesów czarownic Salem.

Nashville

Nashville, które jest stolicą stanu Tennessee podobnie jak Vegas, nigdy nie śpi. Bywa nazywane Miastem Muzyki – country jest tam wszechobecne. Największą atrakcją jest dzielnica The District. Spacerując nią, usłyszysz dochodzącą z pubów i kawiarni muzykę graną na żywo! W mieście znajduje się także muzeum poświęcone gwiazdom Country. Kolejną rzeczą, która łączy Nashville z Las Vegas są repliki znanych budynków i kaplice, w których można wziąć szybki ślub. Turyści odkrywający Tennessee chętnie podziwiają replikę greckiego Partenonu w skali 1:1 oraz Rhinestone Wedding Chapel.

Seattle

zwiedzanie-usaBędąc w słonecznej Kaliforni warto udać się na północ, żeby zobaczyć co do zaoferowania ma Seattle. Z tym miejscem kojarzy się przede wszystkim… kiepska pogoda – ale niech Cię to nie zrazi. Miasto słynie z takich produkcji telewizyjnych jak “Chirurdzy” i “iCarly”. Seattle to nowoczesna aglomeracja przepełniony ciekawymi miejscami. Zostało umieszczone w prestiżowym rankingu 10 najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych! Jednym z bardziej charakterystycznych punktów w mieście jest budynek Space Needle, czyli 184-metrowa wieża widokowa. Kolejną, dość oryginalną atrakcją jest mur z gum do żucia! Zwiedzając Seattle warto też odwiedzić pierwszą kawiarnię Starbucks na świecie. Choć w USA lokale tej sieci są na każdym rogu to ten historyczny lokal cieszy się olbrzymią popularnością i niemal zawsze stoi przed nim kolejka.

Ponieważ USA to olbrzymi kraj (4 co do wielkości na świecie) na jego odwiedzenie warto poświęcić przynajmniej kilka tygodni. Stany Zjednoczone oprócz tętniących życiem metropolii oferują też mniejsze, nieco europejskie, jak w przypadku Bostonu, miasta. Zdecydowanie opłaca się poświęcić trochę czasu na zobaczenie innego, bardziej prawdziwego oblicza Ameryki.

Facebook