Praca marzeń w parku rozrywki Cedar Point

praca w cedar point

Cedar Point to park rozrywki, którego historia liczy już prawie 150 lat. Wielokrotnie zdobywał on tytuł “najlepszego parku rozrywki na świecie”. Dlaczego warto się tam wybrać? Można tam nie tylko się dobrze bawić, lecz także… pracować?

Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe?

Park rozrywki Cedar Point został założony w 1870 roku w stanie Ohio w mieście Sandusky. Jest on położony nad malowniczym jeziorem Erie. Na jego terenie znajduje się aż szesnaście czynnych kolejek górskich, z czego najwyższa ma aż 128 metrów wysokości, a maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć podczas zjazdu wynosi 193,1 km/h. Oprócz tego warto skorzystać również z atrakcji oferowanych przez park wodny Soak City, poszaleć na torach gokartowych czy polach do minigolfa. W Cedar Point jest szansa zatrzymania się na dłużej – jest tu pole kempingowe, a także hotel.

Jak wygląda praca w Cedar Point?

praca w cedar pointTak ogromny kompleks, mający powierzchnię 1,47km 2, potrzebuje stałej obsługi fachowych pracowników. Właśnie dlatego na stronie można zobaczyć oferty pracy, na stanowiska takie jak: obsługa hotelowa, operator kolejki, obsługa parkingu, obsługa gier, rekruter czy ratownik wodny. Zatrudnienie mogą znaleźć również osoby spoza USA, warunkiem koniecznym jest jednak bardzo dobra znajomość języka angielskiego i gotowość do podjęcia pracy na minimum 10-12 tygodni. Tygodniowo pracuje się 30-45 godzin w tygodniu, po wcześniejszym ustaleniu grafiku z kierownikiem. Zarząd Cedar Point zapewnia zakwaterowanie na terenie obiektu, w cenie 30-40 $, a także stawkę w wysokości 8.50 $ za godzinę pracy. Dużym atutem pracy w Cedar Point są elastyczne daty zatrudnienia – pracę możesz rozpocząć nawet 10 lipca! Pracodawca organizuje wiele wycieczek, np. do Niagara Falls, Washington DC, etc. Po wykonaniu swoich obowiązków w danym dniu można za darmo korzystać ze wszystkich dobrodziejstw parku.

Dlaczego warto spróbować?

Jak widać, jest to doskonała opcja szczególnie dla osób młodych, które na przykład podczas wakacji chcą spróbować czegoś nowego. Podróż do Stanów Zjednoczonych i skorzystanie z programu Work&Travel to wielkie marzenie niejednej osoby, a przecież wystarczy zrobić krok, aby je spełnić. Podczas pracy w Cedar Point można poznać wielu niesamowitych ludzi, nabrać cennego doświadczenia, a także podszlifować swój angielski – nic tak nie weryfikuje zdolności lingwistycznych jak wykorzystanie języka w praktyce. Ponadto, nawet jeśli nie zostanie się na stałe w tym miejscu, zawsze będzie łatwiej znaleźć inną pracę w USA. Z drugiej strony, praca w jednym z najstarszych i najbardziej cenionych parków rozrywki na świecie może być wspaniałą przygodą i świetnym punktem w CV – niezależnie od tego, na jakie stanowisko będzie się aplikowało w przyszłości.

Opinia Oskara, który wielokrotnie pracował w Cedar Point

Praca w Cedar Point wyróżnia się moim zdaniem spośród wszystkich ofert tym, jak wielu ludzi można poznać. W parku pracują dziesiątki ludzi z rożnych zakątków świata, więc jest to wyjątkowe doświadczenie, jeżeli chodzi o poznanie różnych kultur w jednym miejscu. Poza tym, uważam że CP jest świetnym miejscem, aby móc zaoszczędzić – park jest na tyle dużą atrakcją samą w sobie, że dni wolne można spędzać na jego terenie, bawiąc się zupełnie za darmo. CP to również ciężka praca, ale osobiście traktuję to jako miejsce, dzięki któremu poznałem wyjątkowych przyjaciół.

praca w Cedar Point

Facebook