Prawie w Meksyku, czyli poznaj słoneczne San Diego

słoneczne San Diego

Podróżując po Stanach Zjednoczonych lub planując wycieczkę do Ameryki, warto zatrzymać się dłużej w słonecznym San Diego. Temperatura rzadko spada tutaj poniżej 20 stopni Celsjusza, dlatego spacerom miejskimi uliczkami czy brzegiem oceanu, będzie towarzyszyło przyjemne ciepło.

O San Diego słów kilka

To położone w stanie Kalifornia miasto, które uznaje się za piątą z najbogatszych metropolii w USA. Historia San Diego, od momentu założenia, liczy już prawie 300 lat, chociaż informacje o zamieszkujących te ziemie Indianach datowane są na około 10 tysięcy lat wstecz. San Diego słynie z łagodnego klimatu – średnia temperatura roczna wynosi tu +18 stopni. Główne gałęzie gospodarki stanowią: przemysł obronny, elektroniczny, a także turystyka. Prężnie działają tu stocznie czy fabryki metalu. To miasto jest również ostoją jednego z najbardziej wykształconych społeczeństw – ponad 40% mieszkańców powyżej 25. roku życia zdobyło tytuł licencjata. W tej przeszło milionowej mietropolii znajduje się 18 uczelni wyższych, spośród których najbardziej popularne to Uniwersytet Kalifornijski, State University czy Alliant International University.

Park rozrywki SeaWorld®

seaworld san diegoJeżeli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł podziwiać zwierzęta wodne, a jednocześnie korzystać z wielu atrakcji, takich jak na przykład kolejki, wyciąg krzesełkowy czy zjeżdżalnia wodna – koniecznie odwiedź SeaWorld® San Diego! Można podziwiać tu skaczące delfiny, oglądać karmienie fok, czy dowiedzieć się czegoś o zagrożonych gatunkach zwierząt. Z pewnością nie będzie czasu na nudę!

Muzeum sztuki w San Diego

San Diego Museum of Art zostało założone blisko sto lat temu, bo w roku 1926. Zgromadzone przez nie zbiory należą do największych w całym stanie Kalifornia i można znaleźć tu między innymi obrazy wybitnych artystów hiszpańskich, włoskich i niemieckich, a także oryginalne rzeźby. Oprócz tego warto obejrzeć tutaj również coroczne wystawy dzieł z całego świata oraz programy kulturalne dla dzieci i dorosłych.

Tu zaczęła się Kalifornia, czyli Point Loma

Port loma san diegoPoint Loma to wybrzeże, które często nazywa się początkiem Kalifornii. Dlaczego? To właśnie tutaj w 1542 roku wylądował portugalski żeglarz Juan Rodriguez Cabrillo, który uznał to miejsce za świetny port. Były to pierwsze odwiedziny Europejczyka na kalifornijskiej ziemi. Teraz Point Loma zachwyca nie tylko piękną plażą z klifami i białym piaskiem, lecz także obecnością historii – w postaci starej latarnii morskiej, pochodzącego z 1901 roku amfiteatru czy powstałego na początku XX wieku pomnika przedstawiającego Juana Cabrillo.

Czy wiesz, że…

Na koniec przygotowaliśmy garść ciekawostek związanych z San Diego. Przede wszystkim pochodzi stąd wielu znanych ludzi, spośród których można wymienić na przykład Cameron Diaz, Betsy Russel czy Tony’ego Hawka oraz zespoły – Pearl Jam oraz Blink 182. Pondto ze względu na położenie pomiędzy górami a oceanem, San Diego jest doskonałym miejscem do produkcji telefonów – są tutaj zakłady takich firm, jak na przykład Sony, Nokia czy Novatel. Co ciekawe, drugie pod względem obsługiwanego ruchu lotnisko w USA, znajduje się właśnie w tej miejscowości.

To ósme pod względem wielkości miasteczko w Stanach Zjednoczonych ma turystom naprawdę wiele do zaoferowania. Warto wybrać się tu na dłużej, aby móc poznać jego bogactwo i skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Facebook