San Francisco – niezwykłe miasto

San Francisco

Obowiązkowym punktem na liście miejsc wartych zobaczenia w Stanach Zjednoczonych jest z pewnością San Francisco. Przynajmniej raz w życiu po prostu trzeba odwiedzić to miejsce, ponieważ słowa nie są w stanie opisać klimatu, jaki tam panuje – miasto wprost zachwyca swoim urokiem. Czego nie można pominąć w zwiedzaniu?

Golden Gate BridgeNa trasie wycieczki zdecydowanie powinien znaleźć się sławny, chociażby z filmów, Golden Gate Bridge – pomarańczowy most, który bez wątpienia stanowi symbol miasta. Przejażdżka nim to niesamowite przeżycie, jednak najwięcej emocji dostarcza spacer, odbyty szczególnie wczesnym rankiem. Wschodząca mgła odsłaniająca widok na San Francisco zapiera dech w piersiach. Most łączy metropolię z północną częścią zatoki.

AlcatrazKolejnym kultowym obiektem jest, kojarzone przez wiele osób i niefunkcjonujące już więzienie – Alcatraz. Mieści się ono na wyspie zwanej często Wyspą Pelikanów. Zamknięte zostało z powodu wysokich kosztów utrzymania oraz błędów konstrukcyjnych, które wykorzystywali więźniowie podczas ucieczek. Aktualnie stanowi już tylko atrakcję turystyczną. Wiele osób pragnie odwiedzić to legendarne miejsce, w którym karę odbywał między innymi Al Capone. Wokół tej budowli znajduje się również wiele gatunków roślin i ptaków (szczególnie mew).

Panoramę całego miasta, wraz z mostem Golden Gate i Alcatraz, można podziwiać z wieży Coit Tower, usytuowanej na wzgórzu Telegraph Hill. Widok praktycznie całego miasta oraz Zatoki robi ogromne wrażenie na odwiedzających. Dodatkową atrakcją są malowidła znajdujące się wewnątrz wieży. Do tego miejsca prowadzi tylko jedna droga, która niestety w okresie wakacyjnym jest ciągle zakorkowana. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż podziwianie scenerii miasta z takiej wysokości jest przeżyciem niezapomnianym i godnym małego poświęcenia.

Ze wspomnianej wieży między innymi roztacza się widok na Golden Gate Park, który zajmuje aż cztery kilometry kwadratowe. Znajdują się w nim: pomniki, fontanny, szklarnie z kwiatami, małe jeziorka, a także ogród botaniczny. W tym ostatnim istnieje możliwość podziwiania roślinności z całego świata, podzielonej na kontynenty i państwa, z których pochodzą. Ponadto w parku znajduje się zbiornik z żółwiami wodnymi, wokół którego biegają wiewiórki. Rezerwat jest duży, można w nim odpocząć i nabrać sił niezbędnych do odwiedzania kolejnych interesujących miejsc.

ChinatownPo relaksie i chwili wyciszenia warto udać się do chińskiej dzielnicy zwanej Chinatown. Zachwyca architekturą, którą wyróżniają wszechobecne smoki, barwy, szczególnie czerwona i liczne zdobienia. Turyści mają szansę spróbować potraw pochodzących z wszystkich zakątków Azji. Na ulicach Chinatown zawsze panuje ogromny tłok, a obecność ludzi o żółtym kolorze skóry i urok tej części miasta pozwoli poczuć się zwiedzającym, jakby rzeczywiście przebywali w Chinach.

Nie sposób wymienić wszystkich godnych podziwu miejsc znajdujących się w San Francisco. Będąc w mieście koniecznie trzeba zobaczyć również Ratusz, siedzibę władz, którego styl architektoniczny – zwany amerykańskim renesansem, zachwyca swoim wyglądem. Szczególnie w nocy, kiedy jest pięknie oświetlony. Podczas zwiedzania metropolii warto także wybrać przejażdżkę tramwajem linowym – Cable Car. Przejażdżka pojazdem napędzanym liną, a nie elektryczną trakcją, jest nowością i atrakcją dla większości turystów.

San Francisco na pewno każdego zachwyci swoim klimatem. Jest postrzegane jako najbardziej przyjazne miasto w USA – jego mieszkańcy są bardzo mili i otwarci dla turystów. Co ciekawe, wielu pisarzy i poetów uważa San Francisco za źródło weny i inspiracji.

Facebook