Sweet home Alabama! Co musisz zobaczyć?

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek lat siedemdziesiątych jest niewątpliwie “Sweet Home Alabama” zespołu Lynyrd Skynyrd. I być może dla niektórych ten położony w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych obszar znany jest tylko z owej piosenki. Tak naprawdę Alabama jest jednym z ciekawszych stanów USA wartym poznania. Poniżej przedstawiono ciekawe miejsca w Alabamie, które musisz zobaczyć.

Dauphin Island

Wyspa Zatoki Meksykańskiej położona około 5 kilometrów od ujścia rzeki Mobile Bay. Na jej terenie wyznaczony został rezerwat ptaków, gdzie można zaobserwować różnego rodzaju okazy. Ponadto ciekawymi miejscami do zobaczenia są  zabytkowy Fort Gaines, Park Shell Mound oraz Klub Golfowy, w którym można spędzić aktywne popołudnie. Niezwykle urokliwa jest również plaża West End, z której rozciąga się przepiękny i relaksujący widok na wody Zatoki Meksykańskiej.

nocallalulafallsNoccalula Falls

Niesamowity park, w którym głównym punktem jest wodospad, z  którym związana jest legenda o księżniczce Noccalula. Historia opowiada historię jej samobójczej śmierci w wyniku nieszczęśliwej miłości. Szczegóły legendy opowie z pewnością przewodnik, który zaprowadzi Cię do pomnika księżniczki. W parku znajduje się niezwykle bogaty ogród botaniczny, w którym możliwe jest zobaczenie dotąd nieznanych okazów roślinności. Wspomniany wodospad ma imponującą wysokość 90 metrów, co sprawia niezapomniane wrażenie, a jego wspomnienie pozostaje w pamięci na długi czas.

Sports Hall of Fame Museum

Jest to zdecydowanie punkt obowiązkowy dla każdego fana sportu. Muzeum sław sportowych mieszczące się w dzielnicy Uptown w Birmingham otwarte zostało w 1992 roku. Zajmuje powierzchnię około 3000 metrów kwadratowych, na których obejrzeć można ponad 6000 różnego rodzaju pamiątek związanych ze sportowcami pochodzącymi z Alabamy lub znanymi z sukcesów lekkiej atletyki. Określane jako największa sportowa hala kraju zapewni świetne wspomnienia i pamiątki dla każdego zainteresowanego sportem fana.

Murale Wiregrass

Miasto Dothan otrzymało miano miasta murali z powodu mnogości dekoracyjnych ściennych malunków, które można w nim zobaczyć. Przedstawiają one imponujące sceny z historii nie tylko lokalnej, ale również całego państwa. Murale przedstawiają między innymi historię rozwoju handlu czy też przemysłu orzechowego. Ponadto spotkać można też portrety ciekawych osobistości. Jednym z nich jest obraz dr Georga Washingtona Carvera, który znany jest z wynalezienia 600 różnych sposobów na wykorzystanie ziemnych orzechów, soli czy słodkich ziemniaków.

Alabama, mimo bycia jednym z niezbyt popularnych miejsc do zwiedzania, posiada niezwykle interesujące miejsca, które warto poznać. Jest to również jeden ze stanów USA, który szczyci się pięknymi plażami, niezwykle bogatą przyrodą oraz ciekawą historią. Zdecydowanie miejsce to warte jest poznania.

Facebook