Świat Coca Coli w Atlancie

coca cola mural

Jeżeli zapytamy kogokolwiek, z jakim napojem kojarzy Stany Zjednoczone, na pewno usłyszymy odpowiedź: Coca Cola. Napój, który produkowany jest od wielu lat, stał się symbolem amerykańskiego stylu życia. Jest on na tyle popularny, że doczekał się własnego muzeum w Atlancie, w którym można zapoznać się z historią Coca Cola Company.

pomnikPrzepis na Coca Colę stworzył farmaceuta John Pemberton i początkowo miała ona służyć jako lek, wspomagający leczenie chorób nerwowych. Przez lata przysmak ten zdobywał coraz większą rzeszę fanów. To właśnie dla nich powstało miejsce o nazwie World of Coca Cola, w który można zapoznać się z historią całego koncernu, zobaczyć jak powstaje napój i w jaki sposób reklamuje się Coca Cola na całym świecie, także w Polsce. Bannery, lodówki, kalendarze i inne gadżety – wszystko to wchodzi w skład zbiorów. Duża atrakcją jest możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z misiem ze spotów Coca Coli. Oczywiście, spotkamy tu także św. Mikołaja, który co roku, w grudniu wyrusza w podróż wielką, świąteczną ciężarówką.

Szczegółowy przepis na tę popularną, brązową ciecz jest bardzo chroniony. Od wielu lat, firmy nieskutecznie próbują złamać tę recepturę. Aby temu zapobiec, umieszczono ją w sejfie, który można zobaczyć podczas wizyty w muzeum.

W World of Coca Cola zastosowano wiele nowoczesnych technologii, dzięki którym zwiedzanie jest naprawdę ciekawe i angażujące. W czasie jego trwania można m.in. obejrzeć reklamy produktów koncernu emitowane w technologii 5D.

W każdym kraju napój ten smakuje nieco inaczej, głównie ze względu na rodzaj cukru, który jest do niego dodawany. Dlatego w muzeum znajduje się duża sala z automatami, która podzielona została na sektory, gdzie każdy z nich oznacza inny kontynent. Dzięki temu każdy może spróbować odmian napoju z różnych krajów i to bez żadnych ograniczeń, można wypić dosłownie tyle, na ile ma się ochotę.

colaPo przebytej wycieczce każdy otrzymuje pamiątkową butelkę napoju i może zrobić zakupy w firmowym sklepie z pamiątkami. W tym miejscu znajduje się mnóstwo rozmaitych gadżetów, o jakich nawet nie śmiał marzyć miłośnik Coca Coli!

Bilet do muzeum kosztuje 16$, a więc około 60zł od osoby, ale przygotowano także zniżki. Istnieje bowiem pakiet CityPASS, który umożliwia zwiedzenie 5 największych atrakcji w Atlancie za mniejszą cenę. Atrakcje te to między innymi: muzeum Coca Coli, zoo, czy studio CNN. Pakiet kosztuje ok. 77$ dla dorosłych, a jego wartość jest prawie podwójnie wyższa.

Muzeum koncernu w Atlancie jest ogromną atrakcją, ponieważ różni się od innych tego typu miejsc, które znamy z wycieczek szkolnych. To okazja by zobaczyć coś niepowtarzalnego, co pozostanie w naszej pamięci na długo.

Facebook