Świątynia czerwonych skał, czyli poznaj Sedonę

swiatynia-czerwonych-skal

Sedona nie bez powodu nazywana jest świątynią czerwonych skał – widoki, które ma do zaoferowania zapierają dech w piersiach. Przepiękne kaniony, miasto o niesamowitym klimacie, przypominającym indiańskie pueblos czynią je niezwykle unikatowym w skali światowej. Sedona ma również bogatą historię lat swojej świetności – kiedyś każdy liczący się człowiek w USA miał w niej swoją posiadłość. Jakie atrakcje ma do zaoferowania dzisiaj? Co warto zobaczyć w Sedonie?

Atrakcje Sedony – centrum miasta

Podróż warto zacząć od najważniejszych punktów na mapie, a mianowicie Tlaquepaque, a także Chapel of the Holy Cross. Są to dwie atrakcje Sedony mieszczące się w jej centrum. Pierwsza z nich to niewielkie miasteczko, które ma meksykański charakter – znajdziesz tam wiele galerii sztuki, sklepików z pamiątkami oraz restauracji z wyśmienitym tacos. Z kolei Chapel of the Holy Cross to nowoczesna kaplica górująca nad miastem Sedona, która stanowi rewelacyjny punkt widokowy, szczególnie urokliwy o zachodzie słońca, ponieważ wpadające oknami promienie tworzą nastrojowo oświetlają wnętrze kościoła, stwarzając niepowtarzalną, sprzyjającą kontemplacji atmosferę.

Widoki warte poznania

swiatynia-czerwonych-skalPo zapoznaniu się z centrum miasta warto odwiedzić słynne punkty widokowe. Są to Bell Rock oraz Cathedral Rock Trial. Pierwszy z nich znajduje się nieopodal wjazdu do Sedony, a tworzy go duża, czerwona góra, która wygląda jak dzwon. Widać z niej panoramę miasta, a także pasmo gór. Niedaleko znajdują się również szlaki hikingowe. Kolejnym punktem widokowym Sedony wartym poznania jest Cathedral Rock Trial, czyli ogromna formacja powstała ze skał, która swoim wyglądem przypomina katedrę, czemu zawdzięcza nazwę. Co prawda całkowita długość szlaku wynosi 2,5 km, jednakże widoki z góry są warte wędrówki.

Szlaki hikingowe

Miłośnicy pieszych wycieczek z pewnością będą zadowoleni z tras hikingowych Sedony. Jest ich naprawdę wiele, a żeby przejść wszystkie potrzebne są minimum dwa tygodnie! Na szlakach hikingowych można podziwiać piękne krajobrazy Arizony. Szczególnie zjawiskowe pejzaże są możliwe do obserwowania nocą, ponieważ czerwone skały doskonale harmonizują z granatowo-turkusowym niebem usianym gwiazdami.

Otaczające góry i czerwone skały potrafią zapierać dech w piersiach, a architektura miasta wyróżnia je spośród innych miejsc na świecie – nie dziwi zatem fakt, że Sedona została okrzyknięta przez “USA Today” najurokliwszym zakątkiem Ameryki. Swoją podróż po Stanach warto zacząć właśnie od tego miasta!

Facebook