Waszyngton – miasto muzeów i pomników

Biały Dom

Planując podróż do Ameryki Północnej, warto znaleźć kilka dni na zwiedzanie Waszyngtonu. Miasto to formalnie zwane Dystryktem Kolumbii oferuje turystom wiele interesujących atrakcji wartych zwiedzenia. Stolica Stanów Zjednoczonych zlokalizowana jest w sąsiedztwie stanu Wirginia oraz Maryland. Przeszło 19% jej powierzchni stanowią parki, co plasuje ją na drugim miejscu najbardziej zadrzewionych przestrzeni wśród gęstej miastowej zabudowy. Wyprzedza go tylko Nowy Jork.

KapitolWaszyngton przede wszystkim kojarzy się z Białym Domem. Możliwość zobaczenia z bliska oficjalnej siedziby prezydenta ciekawi wszystkich podróżnych. Z reguły można ją podziwiać tylko z zewnątrz, mimo to warto pofatygować się, by ujrzeć to słynne, tak często oglądane w telewizji, miejsce. Drugim najważniejszym w Waszyngtonie, a zarazem przyciągającym uwagę, punktem jest Kapitol – siedziba kongresu. Miejsce to można zwiedzać pod opieką przewodnika, dodatkowo przewidziana jest możliwość obserwacji obrad Senatu lub Kongresu. Należy jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji terminu wycieczki – można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Kapitolu.

Bardzo często odwiedzanym miejscem w Waszyngtonie jest również National Mall. Ten kompleks parkowy, w pobliżu którego swoje rezydencje posiadają politycy, stanowi z tego względu centrum życia politycznego Ameryki. Często także odbywają się tutaj demonstracje oraz protesty. Turyści mają możliwość zobaczenia na tej ogromnej powierzchni kilku pomników najważniejszych postaci zapisanych na kartach historii USA. Na zwiedzających największe wrażenie wywiera posąg Lincolna. Co istotne, planujący zwiedzanie National Mall mogą zjawić się tam o dowolnej porze – park czynny jest przez całą dobę każdego dnia tygodnia, zaś wstęp do niego jest bezpłatny. Nic dziwnego, że miejsce to przyciąga co roku miliony turystów.

Smithsonian InstitutionPrzy National Mall znajduje się większość muzeów wchodzących w skład największego na świecie kompleksu Smithsonian Institution. Można tutaj zwiedzić aż 19 muzeów oraz galerii, zoo, a także liczne ośrodki badawcze. Co ciekawe, wstęp do tych interesujących miejsc również nic nie kosztuje. Do zwiedzania tych obiektów potrzebne zatem jest jedynie dużo wolnego czasu.

Największą popularnością wśród muzeów cieszy się National Air and Space Museum, w którym odwiedzający mają możliwość poznania historii lotnictwa, obejrzenia licznych filmów o gwiazdach oraz udanie się w wirtualną podróż kosmiczną. Wszystkim osobom lubiącym technikę i interesującym się lataniem, miejsce to zdecydowanie przypadnie do gustu. Ciekawą opcją jest także zwiedzenie Muzeum Sztuki Afrykańskiej, gdzie istnieje szansa zobaczenia tysięcy rzeźb oraz przedmiotów związanych z kulturą plemienną ludzi zamieszkujących Afrykę.

Pomnik WaszyngtonaCiekawą opcją może być udanie się do muzeum bananów, w którym zgromadzono ponad 4000 obiektów związanych z tym owocem. Wśród eksponatów znajdują się przedmioty związane z motywem banana, na przykład: kartki i znaczki pocztowe, instrumenty muzyczne. Miejsce to znajduje się na liście 10 najdziwniejszych muzeów świata, zatem chociażby z ciekawości powinno się je odwiedzić.

Nie sposób w jednym artykule zawrzeć wszystkie godne uwagi miejsca znajdujące się w stolicy Stanów Zjednoczonych. Poza wyżej opisanymi warto także zobaczyć: Pomnik Waszyngtona, Pentagon czy American History Museum.

Waszyngton oferuje turystom wiele historycznych obiektów do zobaczenia, można zatem mieć pewność, że wizyta w tym mieście nie będzie należeć do nudnych. Chcąc zwiedzić większość polecanych miejsc, należy wygospodarować sobie na to co najmniej 3-4 dni. Stolica Stanów Zjednoczonych jest wręcz idealna dla studentów, gdyż praktycznie wszędzie wstęp jest darmowy. Nie czekaj dłużej, tylko już dziś zaznacz to miejsce na mapie – jako pierwsze w kolejności do odwiedzenia!

Facebook