Welcome America! Kultura i obyczaje mieszkańców Stanów Zjednoczonych

Różnorodność kulturowa USA

Stany Zjednoczone to jedna wielka mieszanka kulturowa – kraj, w którym dostrzec można duże zróżnicowanie obyczajowe, etniczne i religijne. Przed wyjazdem do Stanów, warto odpowiednio się do niego przygotować, wyszukując najważniejsze informacje na temat pobytu, obyczajów i kulturze ich mieszkańców.

Ameryka Północna to miejsce gdzie stykają się różne kultury. Stany Zjednoczone od lat przyciągają rzeszę turystów. Nic w tym dziwnego – w zależności od upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie. Wspaniałe miejsca, interesujących ludzi i bardzo zróżnicowaną kuchnię można spotkać na każdym kroku. Amerykańska osobowość ze względu na wpływ różnych kultur charakteryzuje się specyficznym sposobem bycia. Połączenie zwyczajów z Europy, Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej daję mieszankę wybuchową. Różnicę w usposobieniu pomiędzy Amerykanami i Europejczykami są widoczne już na pierwszy rzut oka. Jest to społeczeństwo bardzo otwarte i optymistycznie nastawione do życia. Na pierwszy plan wysuwa się też wielkie poczucie przynależności do narodowości amerykańskiej i jej kultury. Niezależnie od korzeni, duma narodowa to jeden z najważniejszych podstawowych wartości Amerykanów.

No problemNa ulicach, mieszkańcy przestrzegają jednej zasady w ubiorze, a mianowicie – brak zasad. Tutaj nie przywiązuje się wagi do stroju. Amerykański luz jest znany na całym świecie – zwyczaj noszenia co się komu podoba i robienia tego na co ma się ochotę funkcjonuje tutaj na co dzień, oczywiście dopóki nie utrudnia to życia innym. Amerykanie z chęcią prowadzą rozmowy z nieznajomymi. Unikają jednak tematów na temat przynależności politycznej i problemów natury ludzkiej. Nie żartują z terroryzmu – jest to temat dla nich drażliwy i bolesny. Ludzie w Stanach są zrelaksowani i uprzejmi, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i na obrzeżach dużych miast. Wieczny uśmiech na twarzy i motto no problem w każdym aspekcie życia wytwarzają przyjemną atmosferę w towarzystwie. Nie można zapominać, że każdy stan ma swoje prawa, kulturę bycia i politykę do której trzeba się dostosować. To, co na przykład wypada w Los Angeles, nie jest mile widziane w innych regionach.

Wielką popularnością w Stanach cieszą się sporty takie jak baseball, koszykówka i futbol amerykański. Są one źródłem dumy narodowej społeczeństwa amerykańskiego i rozrywki. Dla melomanów, prawdziwą atrakcją będzie wizyta w miejscu, gdzie narodziły się wspaniałe gatunki muzycznej jak jazz, blues, country czy rap. Jeżeli chodzi o jedzenie, pierwszym skojarzeniem są fast foody, które jednoznacznie kojarzą się amerykańskim stylem jedzenia. Jednak kuchnia amerykańska to dużo więcej niż niezdrowe jedzenie. USA ma do zaoferowania przysmaki z kuchni całego świata, która jest wielobarwna i różnorodna.

Dawniej podróż marzeń do Stanów Zjednoczonych była mało prawdopodobna, głównie z powodu nakładów finansowych, jakie trzeba było ponieść i problemów z uzyskaniem wizy. Oferty studenckich wyjazdów do USA i programy typu Work & Travel dają taką możliwość. Oprócz zapewnienia legalnego pobytu poprzez uczestnictwo w Work & Travel zdobywa się niepowtarzalne doświadczenie i zyskuje możliwość poznania tego kraju i jego mieszkańców od podszewki.

Facebook