Work and Travel USA – dlaczego warto wyjechać?

Stany Zjednoczone Ameryki to niesamowite państwo zamieszkiwane przez osoby różnych narodowości, które czynią z niego fascynujące zestawienie kulturowe. Kto z nas nie chciał kiedyś znaleźć się w Nowym Jorku, Chicago czy w Los Angeles? Każdego roku miasta te przyciągają miliony podróżników z całego świata. Jak tam trafić? Jedną z możliwości jest skorzystanie z programów wymiany dla studentów, które pozwalają przy poniesieniu niewielkich kosztów poznać świat.

Program Work and Travel USA został stworzony przez grupę amerykańskich polityków. Początkowym celem przedsięwzięcia było promowanie Stanów Zjednoczonych wśród młodzieży z całego świata poprzez umożliwienie połączenia pracy zarobkowej z podróżowaniem. Program spotkał się z dużym uznaniem i od lat pozwala studentom z całego świata poznawanie USA.

Z pewnością, studenci zamierzający wziąć udział w programie zastanawiają się, czego należy w rzeczywistości oczekiwać. Z jednej strony można potraktować wyjazd jako metodę na zarobienie pieniędzy, które najczęściej studenci przeznaczają na podróżowanie i zwiedzanie najciekawszych zakątków USA, inni przeznaczą zarobione pieniądze na edukację, przyjemności i inne cele. Wszystkich natomiast łączy pragnienie przeżycia niezapomnianej przygody na innym kontynencie.

Korzyści z wyjazdu Work & Travel

Work and Travel oferuje i zapewnia studentom niewątpliwe korzyści, które są widoczne już w pierwszych tygodniach pobytu w USA. Uczestnictwo w programie to przepustka do życia zawodowego. Choć z pozoru mało istotna praca krupiera czy barmana wydaje się mało istotnym punktem w CV, to jednak kiedyś może ona mieć ważny wpływ na karierę. Nie bez znaczenia jest możliwość rozwijania znajomości języka angielskiego. Co jest lepszą metodą na przełamanie barier w porozumiewaniu się, jeśli nie aktywne działanie w anglojęzycznym otoczeniu? Żaden kurs językowy w Polsce – nawet z najlepszymi lektorami – nie jest w stanie zastąpić naturalnej, codziennej formy komunikowania się w obcym języku.

Podróż do Stanów Zjednoczonych daje niesamowitą okazję spotkania i zaprzyjaźnienia się z niezwykłymi ludźmi, z niemal każdego zakątka świata. To najlepszy sposób na porównanie kultury polskiej z tradycjami panującymi na innych kontynentach. Częstym efektem takiej kulturowej mieszanki są szalone imprezy czy wspólne wyjazdy do fascynujących miejsc.

Wakacje to zawsze najlepszy czas na podejmowanie ciekawych wyzwań przez studentów. Kiedy, jeśli nie w trakcie studiów zdecydować się na wakacyjny wyjazd do USA, który łącząc przyjemne z pożytecznym, zapewnia wspaniałą zabawę i ma szansę przyczynić się do odniesienia licznych sukcesów w przyszłym życiu zawodowym?

Możliwość poznania amerykańskiej kultury, podniesienie kwalifikacji językowych oraz zdobycie cennego doświadczenia w pracy, bezsprzecznie zaowocują w przyszłym życiu zawodowym i pozwolą łatwiej kształtować karierę. A wyjazd na Work and Travel to przede wszystkim niezapomniana przygoda, która dostarcza wspomnień na całe życie.

Facebook