Los Angeles – miasto gwiazd i Oskarów

LA

Co roku rzesza turystów podąża do Los Angeles, zwanego Miastem Aniołów. Amerykańska metropolia przyciąga nie tylko zabytkami i wspaniałą architekturą, a znanymi ludźmi, których spotkać można spacerując po ulicach tego jednego z najbardziej popularnych miast na świecie. Mowa oczywiście o gwiazdach najpopularniejszych amerykańskich i światowych produkcji filmowych. Gdzie trzeba się udać, by zyskać okazję na sfotografowanie ulubionej kinowej sławy?

hollywood oskaryOdpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Czasami wystarczy tylko wyjść na ulicę, by spotkać celebrytów spacerujących wraz rodziną lub przyjaciółmi. Często można ich zobaczyć w dzielnicy Brentwood czy Bel Air, a także podczas robienia zakupów na luksusowej Rodeo Drive. Turyści pragnący na własne oczy zobaczyć studia nagraniowe najbardziej dochodowych amerykańskich seriali, powinni udać się do Universal Studio, w którego pobliżu często obecne są takie gwiazdy jak Tom Cruise, Ben Stiller czy chociażby Jennifer Aniston. Gwiazdy takie jak Justin Timbelake, Sharone Stone czy członkowie zespołu Red Hot Chili Peppers najczęściej można zobaczyć w położonym na bocznej ulicy Zachodniego Hollywood Sunset Marquis Hotel&Villas, gdzie mają doskonałą okazję odpocząć od miejskiego zgiełku i natarczywych paparazzi. Podczas pięknej i słonecznej pogody znanych osobistości warto wypatrywać na plażach Santa Monica Beach oraz Malibu Beach. Do popularnych wśród gwiazd restauracji należy Spinakles Cupcakes, której najczęstszymi gośćmi są Katie Holmes i Jessika Alba, oraz Fig&Olive, gdzie do stałych klientów należą Johny Deep, Halle Berry oraz Victoria Beckham. Wielu z nich zdecydowało się zakupić swoje posiadłości na przedmieściach Los Angeles.

kodak theaterNajwięcej znanych osób znaleźć można wokół tzw. Platynowego Trójkąta Los Angeles, w którego skład wchodzą Beverly Hills, Bel Air i Holmby Hills. Odwiedzający mogą namierzyć osobistości za pomocą specjalnie przygotowanych map gwiazd, które wskazują lokalizacje domów najbardziej wpływowych ludzi ze świata show-biznesu. Dla najbardziej zainteresowanych organizowane są wycieczki, podczas których z zewnątrz można zobaczyć siedziby takich sław jak Madonna, Sandra Bullock czy Al Pacino.

oskaryW najbliższym czasie, bo już 28 lutego, odbędzie się najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży filmowej, Wielka Gala Oskarowa. To właśnie na czerwonym dywanie w Dolby Theatre na Hollywood Boulevard będzie można spotkać najbardziej rozchwytywane w ostatnich latach gwiazdy. Na tegorocznej gali swoje utwory zaprezentują między innymi Sam Smith, a także The Weekend, nominowani do statuetki w kategorii „Najlepsza filmowa piosenka”. Nie zabraknie także tych, których zadaniem będzie wręczenie najbardziej prestiżowych nagród, wśród nich między innymi Whoopi Goldberg, Ryan Gosling, Pharell Williams oraz Lady Gaga. Wśród wytypowanych do odebrania wyróżniania znaleźli się Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Cate Blanchett oraz Sylwester Stallone. Z pewnością Oscarowa Noc przyniesie moc atrakcji, dzięki obecności „hollywodzkiej śmietanki”, a fani, którzy ustawią się obok czerwonego dywanu będą mogli podziwiać osobistości znane dotąd wyłącznie z kinowych ekranów.

Los Angeles jest mekką dla ludzi ze świata show-biznesu marzących o międzynarodowej karierze. Stolica amerykańskiej kinematografii przyciąga zarówno rzeszę gwiazd, mających nadzieję na szybkie zdobycie sławy, jak również turystów pragnących spotkać swoich idoli. To miasto jest obowiązkowym przystankiem podczas podróży po Stanach Zjednoczonych dla tych, którzy chcą na żywo zobaczyć ulubione postaci filmowe i muzyczne.

Facebook